Zamknij

Mieszkańcy pytają ? wójt odpowiada

17:39, 09.03.2017 E.D
Skomentuj Foto: pruszcz.pl Foto: pruszcz.pl

Oficjalny serwis internetowy naszej gminy www.pruszcz.pl służy nie tylko do przekazywania aktualnych informacji, ale też np. do zadawania pytań przez mieszkańców.

Naszych mieszkańców nurtują różne problemy, nie z każdym pytaniem przychodzą bezpośrednio do urzędu. Nie każdy ma też czas na udział w zebraniach wiejskich, na których jest możliwość poruszania 
bieżących spraw i dyskusji. Dlatego, korzystając z mediów Wójt Gminy  Pruszcz Dariusz Wądołowski odpowiada na konkretne pytania.

Kiedy powstaną ścieżki rowerowe?
- Pierwsze ścieżki rowerowe powstaną w bieżącym roku. W projekcie inwestycji drogowej w ciągu ulic: Łowińskiej, Głównej w Pruszczu, aż do sklepu w Wałdowie uwzględniono budowę chodnika,
o szerokości dwóch metrów. Chodnik ten będzie w sobie łączył funkcje ścieżki rowerowej oraz chodnika dla pieszych. Przede wszystkim poprawi to znacznie bezpieczeństwo poruszających się dzieci i osób dorosłych.  Takie samo rozwiązanie dotyczy ulicy 3 Maja w Pruszczu, również w 2017 roku.

Kiedy będzie asfalt na ulicy kolejowej w Serocku?
- Zgodnie z planem budowy dróg na lata 2015-2020 przyjętym przez Radę Gminy Pruszcz ulica Kolejowa będzie zrobiona w 2018 roku.

Kiedy będzie remont ulicy Szkolnej, od Korczaka do Mirowic?
- Remont tej drogi powiatowej  jest zaplanowany na 2018 rok, obejmie odcinek Pruszcz - Trzebień.

Co z pomysłem na targowisko w centrum Pruszcza? Ludzie chcą kupować lokalne i zdrowe produkty.
- Z uwagi na  dotychczasowe, nikłe zainteresowanie rolników, którzy mogliby sprzedawać swoje produkty na targowisku, wstępnie wyznaczony na ten cel teren przy ul. Witasa zaplanowaliśmy na potrzeby rekreacyjno-wypoczynkowe.
Jednak od pomysłu targowiska nie odchodzimy, zastanawiając  się nad lokalizacją i przyglądając  potrzebie ze względu na niedawną zmianę stanu prawnego, dotyczącego sprzedaży bezpośredniej,
co może zaowocować większą podażą lokalnych produktów na rynku.

Kiedy Gmina zniesie opłaty za przekształcenie działek rolnych w budowlane?
- W sytuacji wyłączenia gruntów z produkcji rolnej i przeznaczeniu ich na inne cele niż leśne, zgodnie z właściwą ustawą opłaty pobiera Starostwo.

W przypadku jeżeli zbywamy działkę przekształconą  w okresie do 5 lat od daty wejścia w życie nowego planu i w związku z tym wzrosła wartość naszej nieruchomości to możemy spodziewać się, że zostanie naliczona tzw. opłata planistyczna. Wynika ona z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Przepisy tej ustawy nie pozwalają organowi gminy na odstąpienie od ustalenia opłaty, o ile nastąpił wzrost wartości nieruchomości wskutek uchwalenia planu i doszło do zbycia nieruchomości.

Jak długo potrwa remont urzędu?
Uruchomiliśmy już pierwszą kondygnację, gdzie dla usprawnienia obsługi mieszkańców umieszczono  tymczasowo cześć referatów. Tak więc na parterze, gdzie można wchodzić głównym wejściem,  znajdziecie Państwo referaty, które do tej pory pracowały na drugim piętrze (szczegóły obok).  Prace termomodernizacji budynku potrwają do wiosny. 

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%