Zamknij

Wybierali zawód dla siebie. Ogólnopolski Tydzień Kariery w Nowem

13:29, 25.10.2017 | E.D
Skomentuj Nadesłane
REKLAMA

Podczas Tygodnia Kariery w Nowem nad Wisłą, Punkt Pośrednictwa Pracy Ogólnopolskiego w ramach współpracy ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizował przedsięwzięcie pod nazwą „Kariera Fotoreportera”.

Uczniowie mogli w tym tygodniu zetknąć się z kilkoma ciekawymi zawodami, miejscami pracy, posłuchać osób pracujących, w tym także pełniących funkcje kierownicze, określić swoje umiejętności. Każdy miał szansę stworzenia własnej informacyjnej fotorelacji.

18 października uczniowie IV klasy technikum mieli okazję zapoznać się z zakresem działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowem. Zgłębili specyfikę pracy terapeuty zajęciowego, wymagania stawiane na tym stanowisku pracy, ale przede wszystkim zobaczyć codzienne życie oraz formę spędzania czasu uczestników WTZ – ów.

Następnego dnia każdy uczestnik zmierzył się z samym sobą i określił poprzez odpowiedzi na kilka pytań jaką pełni rolę w grupie i otoczeniu. Niektórzy mają predyspozycje by zostać szefem, natomiast inni lubią pracować na rzecz zespołu.

Młodzi aktywnie uczestniczyli w tej formie nauki, dla zaangażowanych i aktywnych tego dnia rozlosowano nagrody – piłkę zafundowaną przez ZSP Nowe oraz wszelkiego rodzaju gadżety promocyjno – reklamowe OHP. Dla tych, którzy będą mieli ochotę jeszcze raz spróbować swoich sił w tego typu spotkaniu i zdobyć cenne upominki – kolejna okazja już w listopadzie.

Na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, 20 października odbyło się spotkanie z Arletą Maliszewską,  kierownikiem Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowem. Zajęcia były skierowane do licealistów. Podczas prelekcji omówiono zakres i strukturę działalności MGOPS. Prowadząca odniosła się zarówno do porażek jak i sukcesów towarzyszących pracy pracownika socjalnego. Uczestnicy dowiedzieli się jakie wymagania są stawiane wobec kandydatów tej profesji.

Tegoroczne OTK w Nowem to czas odkrywania, poznawania siebie, ale przede wszystkim lokalnych stanowisk i miejsc pracy.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz