Zamknij
REKLAMA

W przyszłym roku ruszy budowa przedszkola i żłobka w Laskowicach

10:00, 24.12.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Przy okazji oddania do użytku 65 metrów nowej nawierzchni drogi wewnętrznej na ul. Świeckiej w Jeżewie wójt Maciej Rakowicz poinformował o planach na 2021 rok.

 - Przed nami kolejny rok pełny zadań - mówi Maciej Rakowicz, Wójt Gminy Jeżewo. - Wierzę, że również będzie bardzo owocny w realizacji naszych wspólnych priorytetów. Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że w przyszłym roku rozpoczniemy budowę przedszkola ze żłobkiem i biblioteką w Laskowicach – na ten cel otrzymaliśmy 4,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Co jeszcze jest planowane?

Nową nawierzchnię zyska tzw. całe osiedle Kubsza.

Na ukończeniu są negocjacje z Zarządem Województwa Kujawsko-Pomrskiego odnośnie kapitalnego remontu ulicy Długiej w Laskowicach, na ten cel Rada Gminy zabezpieczyła 1 mln złotych.

Hala sportowa w Jeżewie przejdzie kapitalny remont – dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Z budżetu Gminy przekażemy 750 tys. złotych na nową drogę z Jeżewa do Czerska Świeckiego wraz z ciągiem pieszo-rowerowym nad jezioro Stelchno. - Dziękuję za to Zarządowi Powiatu Świeckiego za to, że przychylił się do naszego wniosku o remont tej drogi, o który zabiegaliśmy 2 lata - mówi wójt.

Miła niespodzianka czeka mieszkańców miejscowości Lipno, gdzie stary bruk zostanie zamieniony na nawierzchnię asfaltową.

Mieszkańcy Pięćmorgów będą mogli w końcu cieszyć się z wodociągu, którego budowa zaplanowana jest na przyszły rok. Na ten cel również otrzymaliśmy dofinansowanie. 

Nawierzchnia drogi w Jeżewie

Na początku grudnia zostało odebrane zadanie p.n.: „Budowa drogi wewnętrznej – ul. Świecka w Jeżewie”. Na całej długości tj. prawie 65 m została wyłożona betonowa kostka brukowa.

Wartość zadania pn. „Budowa drogi wewnętrznej – ul. Świecka w Jeżewie” wyniosła 84 900,00 zł, całość pochodzi z Budżetu Gminy Jeżewo. Wykonawcą robót była firma "SPEC – RYŚ” Roboty Budowlane Ryszard Zawalich z miejscowości Ciemniki. (Żródło: jezewo.eu).

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz