Zamknij
REKLAMA

Regionalny Festiwal Rękodzieła i Folkloru znowu zawita w Jeżewie. Tym razem będzie bogatszy i bardziej interesujący

07:11, 02.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. GOK Jeżewo

Regionalny Festiwal Rękodzieła i Folkloru znowu zawita w Jeżewie. Tym razem będzie jeszcze bogatszy i bardziej interesujący.
Gminny Ośrodek Kultury w Jeżewie otrzymał z Narodowego Centrum Kultury aż 26 tys. zł dofinansowania na realizację drugiej edycji projektu „Jo Kociewie je w Jeżewie”. Dzięki temu, że kwota dofinansowania jest wyższa niż w ubiegłym roku, Festiwal zyska więcej.
Już dziś wiadomo, że impreza rozpocznie się jesienią.

- Podobnie jak rok temu, planujemy zrealizować najważniejsze elementy dopiero po wakacjach. Na tę chwilę już wiemy że będzie to 12 i 13 października – informuje Magdalena Potulska z GOK Jeżewo.

Rękodzielnicy już mogą szykować swoje prace w kategoriach podobnych jak rok temu, czyli:
- dziewiarstwo – technikami na bazie włóczki, kordonka, sznurka itp.
- formy przestrzenne – rzeźbienie w drewnie, gipsie, glinie, a także w korzeniach i w porożu itp.
- formy inne – np. wiklina papierowa, tekstylia, elementy naturalne itp.
Organizatorzy dopuszczają modyfikację kategorii zgodnie z specyfiką prac, które wpłyną na konkurs. Komisja konkursowa wyłoni laureatów w każdej kategorii. Zwieńczeniem konkursu rękodzielniczego będzie Regionalny Festiwal Rękodzieła i Folkloru, w trakcie którego laureaci odbiorą nagrody. Wydarzenie to będzie również okazją do podziwiania wystawy prac konkursowych, wysłuchania występów zespołów ludowych, degustacji regionalnych potraw., a także wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Kulinarnym.

- Już możemy zdradzić, że na ten dzień mamy zarezerwowane dwa bardzo znane zespoły kociewskie, które uświetnia galę. Będzie też punkt kulminacyjny, w iście kociewskim stylu, ale dla uzyskania odpowiedniego efektu nie będziemy na razie zdradzać szczegółów – zapowiada Magdalena Potulska.

Dzieci i młodzi już teraz mogą rozpocząć przygotowania do konkursów.

- Jeśli w wakacje jest czas na nudę, to chętni już mogą szykować pracę na konkurs "Z czym mi się kojarzy Kociewie, co jest jego wyznacznikiem". Jest to praca artystyczna w dowolnej technice, ale tą preferowaną jest "colage". Mogą też szlifować piosenkę kociewską, regionalną i folkową na Festiwal Piosenek i Przyśpiewek Ludowych – zachęca Magdalena Potulska.

 

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

benchmarkbenchmark

0 0

I'm curious to find out what blog platform you
happen to be working with? I'm having some small security
issues with my latest site and I'd like to find something more safeguarded.
Do you have any recommendations? http://www.jinping1000.com/home.php?mod=space&uid=208009&do=profile&from=space 16:56, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone