Zamknij

Inauguracja Filii UTW w Drzycimiu

13:35, 05.04.2018 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

6 Marca 2018 roku z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Drzycimiu doszło do podpisania Aktu Powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Akt podpisali: Dziekan UTW WSG w Bydgoszczy dr inż. Cezary Kościelak, Wicestarosta Powiatu Świeckiego Barbara Studzińska, Wójt Gminy Drzycim Waldemar Moczyński oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Drzycimiu Izabela Grzegorz. Uniwersytet funkcjonuje w ramach Regionalnej Sieci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, a w Drzycimiu powstała 51 jego filia.

Na UTW zapisały się 44 osoby. Uroczystości odbyły się w Szkole Podstawowej w Drzycimiu. Po podpisaniu aktu powołania słuchacze złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali indeksy oraz odsłuchali „Gaudeamus igitur”. Po krótkiej przerwie kawowej studenci wysłuchali inauguracyjnego wykładu prowadzonego przez Dziekana. Tematem wykładu było ”Zanieczyszczenia powietrza a zdrowie człowieka”. W trakcie prelekcji pan Dziekan przekazał podstawowe informacje na temat powstawania smogu, jego składu oraz wpływu oddychania zanieczyszczonym powietrzem na nasze zdrowie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz