Zamknij

Inauguracja Filii UTW w Drzycimiu

13:35, 05.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

6 Marca 2018 roku z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Drzycimiu doszło do podpisania Aktu Powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Akt podpisali: Dziekan UTW WSG w Bydgoszczy dr inż. Cezary Kościelak, Wicestarosta Powiatu Świeckiego Barbara Studzińska, Wójt Gminy Drzycim Waldemar Moczyński oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Drzycimiu Izabela Grzegorz. Uniwersytet funkcjonuje w ramach Regionalnej Sieci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, a w Drzycimiu powstała 51 jego filia.

Na UTW zapisały się 44 osoby. Uroczystości odbyły się w Szkole Podstawowej w Drzycimiu. Po podpisaniu aktu powołania słuchacze złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali indeksy oraz odsłuchali „Gaudeamus igitur”. Po krótkiej przerwie kawowej studenci wysłuchali inauguracyjnego wykładu prowadzonego przez Dziekana. Tematem wykładu było ”Zanieczyszczenia powietrza a zdrowie człowieka”. W trakcie prelekcji pan Dziekan przekazał podstawowe informacje na temat powstawania smogu, jego składu oraz wpływu oddychania zanieczyszczonym powietrzem na nasze zdrowie.

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone