Zamknij
REKLAMA

W gminie Bukowiec zostaną zbudowane kolejne drogi

15:29, 31.05.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku na terenie gminy Bukowiec zaplanowano utwardzenie asfaltem oraz kostką brukową kilku odcinków dróg gminnych. Zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, w tym roku nowych nawierzchni możemy spodziewać się w Branicy II, Gawrońcu oraz Przysiersku.

- Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dwa zadania. Pierwszy projekt zakłada ułożenie kostki brukowej w zabudowanym terenie nad jeziorem w Branicy II, natomiast drugie przedsięwzięcie ma polegać na przebudowie skrzyżowania i położeniu dywanika asfaltowego z utwardzonymi poboczami wzdłuż zabudowań przy ul. Ks. Wedrowskiego w Przysiersku  – informuje wójt gminy Adam Licznerski.

Wspomniane projekty znalazły się na liście rezerwowej, ale jest szansa, że gmina pozyska wsparcie wynikające z oszczędności po rozstrzygniętych przetargach dla zadań z listy podstawowej. W kosztorysie założono, że budowa drogi w Branicy II ma kosztować około 300 tysięcy złotych, a odcinka w Przysiersku - ponad 600 tysięcy złotych. Rządowe dofinansowanie miałoby stanowić połowę ostatecznych kosztów.

- Dlatego nie zwlekamy i po kolei ogłaszamy przetargi. Jesteśmy już po otwarciu ofert na budowę drogi w Branicy II. Chcielibyśmy żeby prace niebawem ruszyły. Wykonawca miałby uporać się z inwestycją w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy  – kontynuuje wójt.

Ponadto w przyjętym w 2017 roku planie przebudowy dróg gminnych ujęto modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Gawrońcu. Gmina złożyła wniosek o dotację, tym razem z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

-  W końcówce kwietnia odbyła się wizja w terenie, przeprowadzona przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Teraz pozostaje poczekać na podpisanie umowy przyznającej dofinansowanie. Droga o długości ok. 800 metrów, wraz z zaplanowanym odcinkiem próbnym, będzie wykonana w technologii o nawierzchni bitumicznej – na zakończenie dodaje wójt Licznerski.

Prócz tego trwają prace związane z opracowaniem projektów dla następnych tras. To ujęte w wieloletnim programie modernizacji drogi gminne z Polskich Łąk do Gawrońca oraz we Franciszkowie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%