Zamknij
REKLAMA

Nowe informacje o wypadku strażaków w Czernikowie

12:50, 03.12.2021 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Do wypadku doszło w czwartek wcześnie rano na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Słowackiego. Strażacy z OSP Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Ich ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem 5 tys. l marki MAN zderzył się z tirem. Na miejscu zginęli kierowca samochodu gaśniczego i siedząca obok niego młoda koleżanka. Siedzący z tyłu strażacy ochotnicy zostali i ranni; przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zdzisław Gawroński powiedział PAP, że 62-letni mężczyzna, który zginął w wypadku pracował także w Urzędzie Gminy jako konserwator.

Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym. "Miała 33, a może 34 lata. Była też aktywnym strażakiem w naszym OSP" - dodał.

"Niestety dwoje naszych kolegów, druhna i druh OSP w drodze do pożaru ponieśli najwyższą ofiarę, niosąc ratunek innych. Bardzo często zdarza się, że strażacy OSP zawodowo związani ze służbami. To pasjonaci, ich życiową misją jest pomoc ludziom" - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP mł. bryg. Piętak.

"Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni śledztwo pod nadzorem prokuratora" - powiedziała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla rodzin dwojga strażaków ochotników, którzy zginęli w wypadku.

Strony internetowe Państwowej Straży Pożarnej w całym kraju na znak żałoby przybrały biało-czarną kolorystykę.

"Dla nas, jako mieszkańców gminy to ogromna tragedia. Ludzie, którzy na co dzień i także dzisiaj — tego feralnego poranka, niosąc pomoc naszym mieszkańcom, stracili życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Trudno nam się z tym pogodzić. Na pewno zorganizujemy żałobę gminną, odwołamy wszystkie imprezy. To wstrząsająca wiadomość, która napłynęła do nas z samego rana" - powiedział w rozmowie z PAP wójt gminy Czernikowo Tomasz Krasicki. (PAP)

[ZT]13129[/ZT]

[ALERT]1638532792667[/ALERT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%