Zamknij
REKLAMA

Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 72-letnią rowerzystkę

09:00, 27.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Osiu (pow. świecki) na ul. Dworcowej. 29– letni kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił rowerzystkę jadącą chodnikiem. 72-letni kobieta trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

W miniony piątek (22.04.22), około godziny 7.50 w Osiu na ul. Dworcowej doszło do wypadku drogowego kierowcy pojazdu osobowego i rowerzystki. Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego, 29 – letni mieszkaniec powiatu świeckiego, kierując skodą roomster, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił poruszającą się chodnikiem, w stronę miejscowości Żur, 72 – letnią rowerzystkę. W wyniku zdarzenia rowerzystka z obrażeniami ciała został przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczynę wypadku.

Wzrasta liczba rowerzystów i ich aktywność na drogach powiatu świeckiego. Dlatego zwracamy się do pieszych i rowerzystów z apelem o przestrzeganie kilku podstawowych zasad:

  • przechodzimy przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, szczególnie poza miastem zachowujemy szczególną ostrożność, nigdy też nie wbiegamy raptownie na jezdnię, jak i nie wchodzimy zza przeszkody,
  • warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory ubrania powodują, że pieszy zauważany jest przez kierowcę dopiero w ostatnim momencie. Osoba piesza wyposażona w element odblaskowy dla kierowcy pojazdu widoczna jest ze znacznie większej odległości co pozwala na wcześniejszą reakcję,
  • by widzieć nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd poza terenem zabudowanym chodzimy tylko lewą stroną drogi,
  • oświetlenie – podstawowy warunek bezpieczeństwa rowerzysty,
  • gdy nie ma drogi dla rowerów, wówczas kierujący rowerem powinien jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, a w przypadku, gdy jedzie więcej niż jeden rower, powinny one poruszać się jeden za drugim,
  • wyjeżdżając na drogę, rowerzysta musi zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu poruszającym się po drodze.

Nie tylko piesi i rowerzyści powinni przestrzegać drogowych norm. To samo dotyczy kierowców, którzy powinni zachować szczególną ostrożności i stosować się do przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy czy rowerzysta są również pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego – różnica polega na tym, że w starciu z rozpędzonym samochodem nie mają żadnych szans, dlatego świecka Policja apeluje o ostrożność i wyobraźnię!

[ZT]14095[/ZT]

[ALERT]1651043793652[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%