Zamknij
REKLAMA

Przez dłuższy czas stał na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na „zielone”

18:00, 04.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia zatrzymali pijanego motorowerzystę. Zwrócili uwagę na mężczyznę, kiedy ten przez dłuższy czas stał na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na „zielone”. Nie zorientował się jednak, że sygnalizator jest w trybie awaryjnym i wyświetla pulsacyjne pomarańczowe światło. 33-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

28.04.22r.  przed 23.00 policjanci ruchu drogowego komendy w Świeciu, w trakcie patrolu miasta, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Wojska Polskiego, zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę motoroweru. Mężczyzna przez dłuższy czas stał na drodze i obserwował sygnalizator. Mundurowi postanowili go skontrolować.

Okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Świecie miał ponad promil alkoholu w organizmie, a stał na skrzyżowaniu, bo oczekiwał na „zielone”. Nie zorientował się jednak, że sygnalizator jest w trybie awaryjnym i wyświetla pulsacyjne, pomarańczowe światło.

33-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Ta sytuacja daje przykład na to, jak alkohol oraz inne substancje psychoaktywne wpływają na czas reakcji kierowcy, pracę zmysłów, a w szczególności zmysłu wzroku, funkcje poznawcze oraz zdolność do prowadzenia pojazdu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%