Zamknij
REKLAMA

Areszt dla kierowcy tira, który zmiażdżył busa w Niewieścinie

08:00, 19.05.2022 | .
Skomentuj 53-letniemu mieszkańcowi powiatu toruńskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 53-letniego kierowcy volvo podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Niewieścinie. W wyniku zderzenia pojazdów mężczyźni w wieku od 24 do 41 lat, podróżujący fordem transitem, ponieśli śmierć na miejscu.

Przypomnijmy: w poniedziałek (16.05.22) około 9.50 w miejscowości Niewieścin na drodze krajowej nr 5, w powiecie świeckim, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Volvo nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego -forda transita i najechał na jego tył podczas, gdy pojazd się zatrzymał. W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy stojące przed fordem transitem, osobowy peugeot oraz ciężarowy man. Wszystkie jechały pasem w kierunku Gdańska.

[ZT]14231[/ZT]

W zdarzeniu śmierć na miejscu ponieśli czterej mieszkańcy powiatu elbląskiego podróżujący fordem. 53-letni kierowca volvo, z obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń.

53-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (18.05.22) Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu toruńskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

   
Fot. KPP Świecie

[ZT]14240[/ZT]

[ALERT]1652939727578[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AniaAnia

0 0

Biedny człowiek. Naprawdę mi go szkoda. To jaki ciężar teraz nosi jest niendo wyobrażenia. Mam nadzieję, że ma wsparcie od psycjologa, bo na pewno sam teraz potrzebuje pomocy 20:20, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%