Zamknij
REKLAMA

Policjanci zajęli się tymi rowerami

20:00, 02.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzielnicowi podczas festynów rodzinnych w Świeciu oraz Nowem znakowali rowery. Taka forma zabezpieczenia jednośladu cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

W piątek (27.05.22) dzielnicowi z komisariatu w Nowem przeprowadzili kolejną akcje znakowania rowerów. Tym razem podczas rodzinnego festynu w Szkole Podstawowej nr 2. Chętnych nie brakowało. Swoje jednoślady przyprowadzały całe rodziny, młodzież z opiekunami, jak również osoby starsze. Każdy uważnie przyglądał się z zaciekawieniem w jaki sposób nabijany jest na ramę roweru tzw. ,,numer rejestracyjny”, który następnie zabezpieczany jest specjalną naklejką z napisem ,,UWAGA ROWER OZNAKOWANY”.

Podobnie było w niedzielę (28.05.22) podczas festynu rodzinnego w Świeciu. Policyjne stanowisko znakowania rowerów tu także cieszyło się dużym zainteresowaniem. Funkcjonariusze wykorzystali okazję , aby porozmawiać z uczestnikami festynu na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas  wakacji, w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Znakowanie rowerów miało charakter prewencyjny. Oznaczenia ich, podczas kontroli, umożliwiają policji sprawdzenie, czy użytkownik roweru jest jego prawowitym właścicielem. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%