Zamknij
REKLAMA

Nowe radiowozy dla policjantów z Osia i Pruszcza

10.20, 29.11.2022 . Aktualizacja: 10.20, 29.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Świeciu odbyły się uroczystości związane z przekazaniem radiowozów. Samochody zakupione zostały ze środków policyjnych przy współfinansowaniu samorządów lokalnych, Nadleśnictwa Trzebciny, Nadleśnictwa Osie oraz Banku Spółdzielczego w Osiu, by służyć bezpieczeństwu mieszkańców powiatu świeckiego. Pojazdy poświęcił kapelan miejscowej policji ks. Waldemar Wenta.

Policjanci z powiatu świeckiego otrzymali dwa nowe radiowozy, które zakupione zostały ze środków policyjnych przy współfinansowaniu Urzędu Miasta i Gminy w Pruszczu, urzędów gmin w Osiu, Drzycimiu i Lnianie oraz Nadleśnictwa Trzebciny, Nadleśnictwa Osie i Banku Spółdzielczego w Osiu.

Oznakowane pojazdy m-ki Kia Sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1598 cm³ oraz mocy 110 kW netto. Posiadają manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji.

[FOTORELACJA]3447[/FOTORELACJA]

W uroczystości, która odbyła się 24.11.22  na dziedzińcu komendy, udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Świeciu mł. insp. Marek Mitura, Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Marcin Pawlak, kierownicy posterunków, zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego, którzy oficjalnie przekazali mundurowym kluczyki do pojazdów. Radiowozy poświęcił kapelan miejscowej policji ks. Waldemar Wenta - Proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Świeciu.

Mł. insp. Marek Mitura podziękował przybyłym gościom za okazaną pomoc i wsparcie. Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z Policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Nowe pojazdy zasilą tabor Posterunków Policji w Pruszczu i Osiu.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%