Zamknij
REKLAMA

Poszukiwany listem gończym schował się pod łóżkiem

17.00, 22.01.2023 . Aktualizacja: 20.40, 22.01.2023
Skomentuj Myślał, że policjanci nie zajrzą pod łóżko. Fot. pezels
REKLAMA

Policjanci komórki do spraw poszukiwawczych komendy w Świeciu zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od kilkunastu miesięcy. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka w jednej z kamienic na terenie Bydgoszczy.

Codzienna służba policjanta to nie tylko przeprowadzane interwencje czy kontrole drogowe, ale to także poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które ukrywają się, chcąc uniknąć zasądzonych przez wymiar sprawiedliwości kar. Funkcjonariusze w takich przypadkach sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać osoby poszukiwane. Tak właśnie było i tym razem.

Sprawa miała swój początek w 2021 roku. Wtedy do Komendy Powiatowej Policji w Świeciu wpłynął list gończy za mieszkańcem powiatu świeckiego. Został wydany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, w celu doprowadzenia go do zakładu karnego, aby odbył zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności. Mężczyzna miał na swoim koncie m.in. znieważenie funkcjonariusza publicznego, oszustwo oraz naruszenie miru domowego.

Sprawą zajęli się policjanci z komórki zajmującej się poszukiwaniem. W toku prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości poza powiatem świeckim. Ich żmudna praca przyniosła efekty.

19 stycznia funkcjonariusze zlokalizowali 28-latka na terenie Bydgoszczy. Mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu kolegi. Do końca chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami, dlatego schował się pod łóżkiem, w pokoju ze szczelnie zaklejonymi oknami. Na nic to się jednak zdało. W konsekwencji jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku. (Źródło: KPP Świecie)

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%