Na sygnale - Kronika policyjna - zdjęcia z wypadków - Świecie

Zamknij

Plądrowali domy w regionie, wpadli z gigantycznym zapasem MDMA. Znany duet recydywistów w rękach policji

. 11:53, 24.06.2026 Aktualizacja: 11:05, 24.06.2026
Skomentuj Seryjni włamywacze w rękach policji Mężczyźni trafili do aresztu na najbliższe trzy miesiące/ archiwum Policji

Spis treści

Prokuratura Rejonowa w Świeciu prowadzi intensywne śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom, którzy brali na cel domy jednorodzinne. Łupem złodziei padały gotówka, biżuteria oraz sprzęt elektroniczny. Jak się okazało, przestępczy duet to recydywiści, a jeden z nich wpadł z ogromną ilością narkotyków.

Do zuchwałych włamań doszło na przełomie maja i czerwca tego roku. Sprawcy działali według z góry ustalonego, powtarzalnego planu.

Wybierali domy jednorodzinne, a do ich wnętrza przedostawali się forsując okna. Po wejściu do środka błyskawicznie plądrowali pomieszczenia w poszukiwaniu najcenniejszych przedmiotów.

Do takich kradzieży doszło między innymi 22 maja, kiedy złodzieje skradli 9 tys. złotych w gotówce, laptopa oraz złotą biżuterię, a łączne straty oszacowano na kwotę aż 42 tys. złotych

Sprawcy uderzyli ponownie 2 czerwca 2026 r. w miejscowości Jantar. Tym razem ich łupem padły pieniądze i biżuteria, a poszkodowani wycenili straty na ponad 4 063 zł.

Recydywiści i narkotyki w tle

Dzięki sprawnej akcji organów ścigania, podejrzani zostali szybko zatrzymani. To dwaj mężczyźni: 43-letni Łukasz S. oraz 50-letni Mirosław W. Obaj doskonale znają policyjne cele.

– Sprawcy byli już wcześniej znani organom ścigania. Działali w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tak zwanej recydywy, w okresie 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne czyny – informuje Agnieszka Adamska-Okońska, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Zatrzymanie przyniosło jednak jeszcze jedno odkrycie. Podczas przeszukania u młodszego z mężczyzn, Łukasza S., funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kilogramy substancji psychotropowych w postaci MDMA (ekstazy).

Zarzuty i tymczasowy areszt

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy okazał się bezwzględny. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem (art. 279 § 1 k.k.) w warunkach recydywy (art. 64 § 1 k.k.). Łukasz S. odpowie dodatkowo za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Z uwagi na powagę sytuacji, prokurator podjął radykalne kroki.

– 3 czerwca 2026 r. prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Świeciu z wnioskiem o zastosowanie wobec Łukasza S. i Mirosława W. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wniosek ten umotywowano grożącą podejrzanym surową karą oraz uzasadnioną obawą związaną z utrudnianiem postępowania przygotowawczego – wyjaśnia rzecznik prokuratury, Agnieszka Adamska-Okońska.

Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratury i podejrzani trafili do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Co grozi podejrzanym?

Sprawa wciąż jest rozwojowa – śledczy sprawdzają m.in., czy zatrzymani nie mają na koncie innych, podobnych przestępstw na terenie województwa.

Z uwagi na działanie w warunkach recydywy grozi im wyjątkowo surowa kara – spędzą za kratami od roku do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%