Zamknij

Święty Mikołaj, policjanci i zestresowani kierowcy – co może wyniknąć z takiego spotkania?

09:08, 12.12.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Zdziwienie i stres na twarzach kierowców ustępujących pierwszeństwa na przejściu dla pieszych był ogromny. Zaraz po tym jak kierowca zatrzymał się przed przejściem, policja zatrzymywała go do kontroli.

W głowie od razu rodziły się pytania, co takiego zrobiłem źle? Jednak już po chwili, kierujący oddychał z ulgą. Do auta podchodził święty Mikołaj wraz z grupką uśmiechniętych dzieci i wręczał prezenty.

Akcję „Bezpieczne przejście” 8 grudnia 2017 r. przeprowadzili świeccy policjanci wspólnie z pedagogiem oraz uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

- Piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, to oni są szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych. Dlatego organizujemy takie akcje, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych – mówi sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy KPP Świecie.

Kierowcy, którzy wykazali się kulturą i dali możliwość pieszym bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy, zostali nagrodzeni przez świętego Mikołaja drobnym upominkiem oraz dyplomem uznania.

- Jestem bardzo zaskoczony, ale pozytywnie - mówi jeden z kierowców, który nie przestawał się uśmiechać. - Super akcja, oby więcej takich. Naprawdę jest mi bardzo miło – dodaje.

A co spotkało kierowców, którzy nie zatrzymali się przed przejściem dla pieszych? Tym razem policjanci byli wyrozumiali i przeprowadzali pogawędkę na temat bezpieczeństwa na pasach.

Podczas akcji jednego dnia policjanci z uczniami wręczyli kierowcom 30 prezentów i dyplomów.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone