Zamknij
REKLAMA

15-latka wypadła z autobusu podczas jazdy

07:00, 10.05.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Droga do szkoły mogła się skończyć tragicznie. Jedna z uczennic otworzyła drzwi szkolnego autobusu gdy pojazd jeszcze się nie zatrzymał.

W środę (8.05.2019) tuż przed godz. 8.00, dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Rychławie, pow. świecki, gdzie 15-latka miała wypaść ze szkolnego  autobusu. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce ustalili szczegóły zdarzenia. Jak się okazało nastoletnia pasażerka, podczas, gdy kierowca zawracał już pod szkołą, otworzyła drzwi pojazdu, straciła równowagę, po czym wypadła prosto na chodnik. Na szczęście nie doszło do tragedii. Nieodpowiedzialne zachowanie skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Policjanci przypominają!

W  czasie jazdy autobusem uczniowie powinni zająć miejsca siedzące, a w przypadku ich braku, trzymać się uchwytów lub poręczy. Trzeba uważać, by nie uderzyć siebie i innych w trakcie zakrętów lub hamowania. Wymagane jest zapięcie pasów, jeśli autobus jest w nie wyposażony. Należy się tak zachowywać, by umożliwić kierowcy bezpieczne prowadzenie pojazdu. Wskazane jest też ustąpienie miejsca siedzącego osobom starszym, niepełnosprawnym albo z małym dzieckiem. Nie wolno wystawiać głowy lub rąk przez okna. Wsiadanie czy wysiadanie powinno odbywać się sprawnie, ale bez popychania. Gdy drzwi są w trakcie zamykania nie wolno wsiadać i wysiadać, ani ich otwierać przed zatrzymaniem się autobusu. Uważamy na próby kradzieży. Należy unikać rozmów z nieznajomymi i pamiętać o kulturze osobistej, zarówno na przystanku, jak i w autobusie.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone