Zamknij
REKLAMA

Twój samochód kopci? Możesz stracić dowód rejestracyjny

11:19, 22.05.2019 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek 20 maja 2019 r. od wczesnych godzin rannych policjanci komendy w Świeciu prowadzili działania pod nazwą „SMOG".

Celem akcji było ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym pojazdów, a w szczególności eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazywał na wadliwe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego - co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

Mundurowi kontroli poddali 112 pojazdów. Oprócz stanu technicznego sprawdzali również uprawnienia do kierowania oraz stan trzeźwości kierowców.

- Ci, których pojazdy nie spełniały wymogów określonych przepisami prawa, musieli liczyć się z utratą dowodu rejestracyjnego - informuje podkom. Joanna Tarkowska. rzecznik KPP Świecie. - Będą mogli go odebrać dopiero po usunięciu usterki. Policjanci ze Świecia zatrzymali podczas działań 6 dokumentów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany tak, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).

Natomiast zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym, policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska. W tym przypadku może również ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić na dalsze używanie pojazdu.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

noreknorek

0 0

Chodniki przy ulicy Hallera, na wysokości policji zastawione są samochodami policjantów. Proponuję przejść się i przekonać, o sprawności tych samochodów. Plamy oleju powalają. 14:19, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA