Zamknij
REKLAMA

Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w drodze do szkoły? Policjanci to sprawdzają

08:42, 10.09.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Tradycyjne, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego okolice szkół znajdują się pod szczególną uwagą policjantów, którzy sprawdzają m.in. na stan chodników, prawidłowe ustawienie znaków drogowych i dbają o bezpieczną drogę do szkoły Twojego dziecka.

W związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym, policjanci ze Świecia wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzą na  drogach działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do szkoły po okresie wakacyjnego „luzu" oraz nauka bezpiecznego poruszania się po ruchliwych ulicach. Przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą również systematyczną pracę ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.

Policjanci prowadzą wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do szkół. Sprawdzają sposób realizacji ustawowego obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach. Na pobłażliwość policjantów nie mogą liczyć również ci kierowcy, którzy wyprzedzać będą w rejonach przejść dla pieszych lub kierujący pod wpływem alkoholu.

- Przypominamy rodzicom, że nie mogą czuć się zwolnieni z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swym pociechom. Odprowadzając dziecko do szkoły powinni im pokazać nie najkrótszą, a najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść utrwalając prawidłowe zachowania w drodze do szkoły, zwracając uwagę na zagrożenia związane z ruchem drogowym - informuje podkom. Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu.

Warto też przypomnieć, że dzieci, które nie ukończyły siódmego roku życia, po drodze publicznej mogą poruszać się wyłącznie pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat. Rowerem można jechać dopiero, gdy zdobędzie się kartę rowerową, a to jest możliwe po ukończeniu 10 roku życia.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Czytelnik Czytelnik

0 0

Witam może tak sprawdzić na miasteczku czy dzieci mają bezpieczną drogę do szkoły 13:40, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AAAA

0 0

Warto byłoby sprawdzić przejście przez Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z Paderewskiego.
17:46, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone