Zamknij
REKLAMA

Komórka przy uchu podczas jazdy - to mandat 200 zł

11:56, 20.09.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Komórka przy uchu kierowcy to realne zagrożenie. Fot. KPP Świecie

Przekonało się o tym ponad pół setki kierowców podczas policyjnej akcji. 

Policjanci „drogówki” ze Świecia przeprowadzili 16.09.2019) działania pod nazwą „TELEFONY”. W trakcie akcji mundurowi skontrolowali blisko 90 pojazdów i ujawnili 53 naruszenia prawa, w tym również dotyczące korzystania z telefonu w sposób zabroniony. Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne.

- Celem tej ogólnopolskiej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków, ale także uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy dekoncentruje, a to z kolei może przyczynić się do wypadków - mówi podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

Kierowco pamiętaj!

Za korzystanie z telefonu podczas jazdy grozi nie tylko 200 zł. mandat ale też 5 punktów karnych.  Rozmowa przez telefon dekoncentruje i bywa zwyczajnie niebezpieczna. W czasie rozmowy telefonicznej nie skupiamy się na tym, co dzieje się na drodze. Poza tym odebranie telefonu podczas jazdy rozprasza uwagę prowadzącego pojazd.

Bardzo niebezpieczne jest także odczytywanie i pisanie SMS-ów podczas jazdy. Upośledzone zostają wówczas zdolności: rozpoznawania zagrożeń, prawidłowego reagowania na znaki drogowe oraz sygnalizację.

Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić życie i pozbawić życia innych. Wsiadając za kierownicę samochodu bierzesz odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Bądź odpowiedzialny!

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

komórkakomórka

0 0

Powinno być 500 zł i 10 punktów. 21:20, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone