Zamknij
REKLAMA

Jeden pijany kierowca na tysiąc policyjnych kontroli

15:39, 16.10.2019 | K.N.
Skomentuj
REKLAMA

Masowe sprawdzanie trzeźwości kierujących urządzili dziś rano policjanci na drogach w Sulnówku i Świeciu.

Dzisiaj (16.10.2019) w Sulnówku i Świeciu, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania "Trzeźwy kierujący". Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym mundurowi przeprowadzili ponad 1000 kontroli drogowych, podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu.

- Niestety okazało się, że jeden z nich kierował w stanie nietrzeźwości – informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. - Kierującego renault scenic, patrol ruchu drogowego zatrzymał o godz. 6.50. 57-letni mieszkaniec Świecia „wydmuchał" ponad pół promila. Ponadto, jak się okazało, na zatrzymanym ciąży dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyźnie, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu może trafić za kraty nawet na 5 lat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

- Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego – uczula Tarkowska. - Natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby niejednokrotnie chroni życie jego i innych.

Policja przypomina!

Aktualnie policja podczas kontroli drogowej może przeprowadzić badanie trzeźwości kierowcy w każdej sytuacji i bez podania przyczyny. Nie można więc odmówić poddania się takim badaniom. Zgodnie z art. 129a kodeksu drogowego:

,,W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu".

[ZT]8353[/ZT]

 

(K.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA