Zamknij
REKLAMA

Nie oślepiaj innych kierowców. To może doprowadzić do...

08:55, 26.10.2019 | K.N
Skomentuj Policjanci zwracają uwagę kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach. Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Źle ustawione światła w samochodzie to dość częsty problem. Sprawia, że zbyt późno możemy zobaczyć pieszego na drodze, albo oślepiamy jadących z naprzeciwka. 

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia rozpoczęli działania w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Głównym celem ogólnopolskiej kampanii jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, a niewątpliwie sprawnie działające światła pojazdu na nie wpływają. W porze jesienno- zimowej szybciej zapada zmierzch, a niejednokrotnie w czasie dnia panują niekorzystne warunki atmosferyczne, które pogarszają widoczność. Dlatego wczoraj (21.10.19) policjanci ruchu drogowego ze Świecia, podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na prawidłowo działające oświetlenie pojazdów. Funkcjonariusze przypominali o obowiązujących przepisach oraz przekazywali kontrolowanym kierowcom ulotki.   

- Pamiętajmy, że dobrze ustawione światła pozwolą nam wcześniej dostrzec pieszego, poruszającego się po poboczu lub jezdni oraz nie będą oślepiać innych uczestników ruchu drogowego - mówi podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. - Bezpieczeństwo na drodze tworzymy wspólnie. Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP ma uświadomić kierowcom jak ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo są światła pojazdu.
Apelujemy również do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych!

[ALERT]1572073693033[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KierowcaKierowca

0 0

Nie oślepiaj innych kierowców jest jedno, a drugie mieć dobre Oświetlenie samochodu.
PS: używam żarówek ledowych doskonale sprawdzaja się po ciemku, do teraz żadniej kontroli od niebieskich i od innych kierowców żadnych znaków że oślepiam. Philips Ultinon LED H7 Polecam=) 19:39, 27.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA