Zamknij
REKLAMA

Policjanci ostrzegali dzieci nie przed wchodzeniem na lód, a do sieci

12:13, 03.02.2020 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Świecie

Niespecjalnie zimowa aura sprawiła, że spotkanie w ramach akcji "Bezpieczne ferie" zdominowane zostało zagrożeniami czekającymi w internecie. 

Tym razem policjantka z komendy w Świeciu, wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu spotykała się z dziećmi z naszego województwa jak i dziećmi z województwa wielkopolskiego, które wypoczywają na wspólnym obozie zimowym w m. Tleń. Zimowiska to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy, jednakże w czasie ich trwania nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas spotkań funkcjonariusze przypominali dzieciom i omawiali najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

- Policjantka, wspólnie ze strażakami, odwiedziła dzieci w Szkole Podstawowej w Lnianie, które spędzają ferie zimowe na obozie w Tleniu - informuje mł.asp. Julia Świerczyńska, rzecznik KPP Świecie. - Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2020”. Miało ono na celu przypomnienie dzieciom o bezpiecznych zasadach podczas zabaw zimowych. Z uwagi na aurę, policjantka przestrzegała głównie przed spędzaniem czasu w „sieci”, opisała szczegółowo, jakie zagrożenia się tam pojawiają. Zwróciła uwagę, aby nie zapraszać do domu nieznanych nam osób. 

Dodatkowo przypomniano dzieciom, jak ważne są elementy odblaskowe, które doczepiane do ubrania zwiększają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pieszego na drodze.
Strażacy zademonstrowali i opisali metody udzielania pierwszej pomocy. 
Na zakończenie funkcjonariusze życzyli dzieciom bezpiecznych, miłych i niezapomnianych ferii.

[ALERT]1580728070939[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone