Zamknij
REKLAMA

Posiadasz stare fotografie Świecia i okolic? Przyszłe pokolenia będą Ci dziękować. Warto to przeczytać

12:26, 20.03.2019 | E.D
Skomentuj fot. Nadesłane
REKLAMA

Posiadasz stare zdjęcia Świecia i naszego powiatu, obrazujące ludzi, architekturę, miejsca, życie codzienne, wydarzenia publiczne? Chcesz ocalić je od zapomnienia? Przynieś je do Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej. Przyszłe pokolenia będą Ci dziękować.

W związku z przyszłorocznymi obchodami powrotu Świecia i powiatu świeckiego do Polski, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej i Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej organizują zbiórkę starych fotografii z prywatnych zbiorów mieszkańców gminy i powiatu.

W ramach akcji przedstawiciele obu instytucji zdygitalizują fotografie i po zeskanowaniu oddadzą je właścicielom. Powiedz pracownikowi, że chcesz otrzymać zeskanowaną fotografię, a on bez problemu prześle ją na Twój adres e-mail. Jeśli wyrazisz taka wolę, możesz również zostawić zdjęcia w Izbie Regionalnej, gdzie będą zarchiwizowane.

Zebrane i zdygitalizowane fotografie posłużą do stworzenia całorocznej ekspozycji w Izbie Regionalnej. Wystawa będzie dotyczyć życia codziennego na Ziemi Świeckiej w ostatnim stuleciu.
Ponadto w planach jest stworzenie wielkoformatowych wydruków niektórych zdjęć. Te będziemy mogli oglądać w przestrzeni miejskiej.

Fotografie możesz dostarczyć do Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej (ul. Kopernika 2) od wtorku do piątku (godz. 10:00 – 16:00) lub wyślij drogą mailową na adres: [email protected] .
Jeśli jest taka możliwość, dołącz do zdjęć informacje: imię i nazwisko właściciela, krótki opis, co przedstawia zdjęcie oraz z jakiego okresu pochodzi.

Kontakt do organizatora: Tomasz Pasiek, tel. 795 114 893, e-mail: [email protected]

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%