Zamknij
REKLAMA

Czy wiesz, że szkoły w niepodległej Polsce musiały sprostać bardzo trudnemu zadaniu?

08:33, 16.11.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Do 12 grudnia można w Izbie Regionalnej w Świeciu oglądać wystawę planszową poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Warto odwiedzić Izbę przy okazji sprawunków w centrum lub wybrać się specjalnie z dziećmi.

Zapraszamy do Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej na wystawę poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Wystawa „Tak powstawała Niepodległa” pomyślana jest jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu 101. rocznicy niepodległości Polski.
Ekspozycja składa się z 11 plansz. Przedstawiają one wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej.

Wystawa powstała z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa”, autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”) a konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. UR.

Wernisaż wystawy miał miejsce 11 listopada tuż po uroczystościach patriotycznych na rynku. Tego dnia Izbę Regionalną odwiedziło kilkadziesiąt osób, a goście mogli nie tylko obejrzeć nowo otwartą wystawę, ale też film o początkach niepodległości oraz pozostałe ekspozycje Izby, a także rozgrzać się gorącą kawą i herbatą.
_______________________________

Daty ekspozycji: 11.11.2019–11.12.2019
Miejsce: Izba Regionalna Ziemi Świeckiej
Wstęp wolny.

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%