Zamknij
REKLAMA

Przyrodnicza Gra Terenowa "Czarcie Góry Śladami Małego Księcia"

18:40, 07.04.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zaprasza do udziału w Przyrodniczej Grze Terenowej „Czarcie Góry śladami Małego Księcia” organizowanej w ramach projektu CZARCIE GÓRY 2021.

Celem gry jest bliższe poznanie nadwiślańskiej fauny i flory oraz odkrywanie Czarcich Gór jako znakomitego miejsca do spędzania czasu wolnego i obserwowania przyrody.

 

Zachęcamy do wspólnego poszukiwania przygód, skarbów natury i legendarnego symbolu Czarcich Gór podążając śladami Małego Księcia.

Gra skierowana jest do grup i rodzin z dziećmi od 7. roku życia (od 2 do 4 osób). Na zakończenie zmagań przewidzieliśmy ognisko z poczęstunkiem w gospodarstwie agroturystycznym „Czereśniowa Skarpa” w Wiągu. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsza drużyna zdobędzie główne trofeum

 

Data i godzina: 10.04.2021, godz. 09:45 – 14:00

Miejsce i godzina zbiórki: parking przy ul. Wodnej w Świeciu (przy restauracji Przystań nad Wdą), godz. 09:45

Trasa: Świecie – Wiąg ścieżką dydaktyczną u podnóża Czarcich Gór (ok 5 km). Powrót do Świecia busem z miejscowości Wiąg.

Zapisy: ZAPISY ZAMKNIĘTE

 

Zasady gry: Na miejscu zbiórki uczestnicy otrzymają od instruktorów niezbędne wskazówki wraz z mapą. Na trasie zostaną umieszczone zadania zaszyfrowane QR kodami. Po zeskanowaniu kodu należy wejść w link do strony, do której kieruje kod. Odczytujemy zadanie na stronie internetowej i wykonujemy je wspólnie. Zadania o tematyce przyrodniczej ukażą przed uczestnikami hasło, które pokieruje do odszukania legendarnego symbolu Czarcich Gór. Tym samym wyłonimy zwycięską drużynę terenowych zmagań.

 

 

Organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki

Instruktorzy: Magdalena Kaczmarek, Kamila Skrzeczkowska

Koordynator projektu Czarcie Góry: Tomasz Pasiek, e-mail: [email protected]

Co jest potrzebne?1. Ubiór odpowiedni do warunków terenowych i pogodowych – trasa biegnie wzdłuż Wisły, pośród łąk, nieużytków i zadrzewień (konieczne wygodne buty, kurtka przeciwdeszczowa i środek na kleszcze)

2. Prowiant na drogę

3. Naładowany smartfon z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją do skanowania QR kodów np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamma.scan- ze względów epidemiologicznych zadania gry terenowej będą umieszczone w zaszyfrowanych kodach QR, które będą wydrukowane i umieszczone na trasie. Aplikacja będzie niezbędna, aby odczytać zadanie.(Niebawem udostępnimy post z przykładowym kodem QR kod z opisaną instrukcją gry oraz w celu sprawdzenia działania aplikacji.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

D.D.D.D.

0 0

Kartka żywnościowa w latach 80 tych 14:21, 11.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JOOOJOOO

0 0

NIE WIADOMO O CO TU CHODZI W TEJ GRZE, PRZEDSTAWIONY TERMIN JEST COFNIĘTY DO ROKU 2021 A MY MAMY OBECNIE 2022. 10:01, 14.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%