Zamknij
REKLAMA

Oto, co czeka nas w tym tygodniu w pogodzie. Czy to już wiosna?

10:01, 25.02.2019 | online
Skomentuj Fot. J. Klunder / FB Nadleśnictwo Dąbrowa
REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Świecia na okres 25 lutego – 3 marca 2019 r. – przedwiośnie i niewiele opadów.

W pierwszej części rozpoczętego tygodnia docierać do nas będzie łagodna masa powietrza, która będzie skutkować wyraźnie dodatnią temperaturą w dzień (w niektóre dni około 10 stopni. Druga część tygodnia wyraźnie chłodniejsza, szczególnie podczas zachmurzonego nieba i zamgleń około 2 stopni), w nocy przymrozki.
Na niebie pojawią się zarówno chmury piętra niskiego z zamgleniami jak i okresy ze słońcem, podczas których temperatura będzie najwyższa – prawdopodobnie w środę i w sobotę słońca będzie stosunkowo najwięcej. Ciśnienie atmosferyczne będzie stopniowo spadać, a wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością.

Warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne, a więc pogoda nie wpłynie w jakimś znaczącym stopniu na nasze samopoczucie. W miejscach gdzie utrzymają się niskie chmur i zamglenia odczujemy obniżenie nastroju, a w czwartek zwłaszcza na północy i częściowo w centrum chłodny front atmosferyczny może się przyczynić do podwyższenia ciśnienia tętniczego i nieco nasilone bóle reumatyczne.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są głównie alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. W powietrzu pojawiać się będą w średnim, lokalnie wysokim stężeniu ziarna pyłku leszczyny i olszy, które mogą powodować objawy alergiczne.

Fot. J. Klunder / FB Nadleśnictwo Dąbrowa

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%