Zamknij
REKLAMA

Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień - wiosna zagości na stałe?

09:16, 11.03.2019 | R.M
Skomentuj Chociaż zima nie była sroga, to wielu z nas już wyczekuje prawdziwej wiosny, Fot. Photogenica
REKLAMA

W rozpoczętym tygodniu pogoda nadal nie będzie stabilna, głównie z powodu przemieszczających się z zachodu układów niskiego ciśnienia wraz z frontami atmosferycznymi. Przeważać będzie powietrze dość chłodne i temperatura w ciągu dnia utrzymywać się będzie poniżej 10 stopni (w niedzielę może być nieco cieplej), a początkowo zobaczymy na termometrach 6 stopni. Noce będą bardzo chłodne i zwłaszcza w nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek rano pojawi się słaby mróz – przeważnie odczuwać będziemy chłód.

Na niebie dominować będą chmury, ale zwłaszcza w poniedziałek i we wtorek jest szansa na dłuższe okresy słonecznej pogody. W pozostałych dniach okresami popada głównie deszcz, a sporadycznie nocami możliwy jest deszcz ze śniegiem. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na niskim poziomie, bez większych wahań i jedynie we wtorek oraz środę wyraźniej będzie spadać.

Warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne – dokuczą nam głównie dolegliwości reumatyczne i nasilone bóle oraz dolegliwości żołądkowe. Podczas przemieszczania się frontów dodatkowo obciążony zostanie nasz układ krążenia krwi.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są głównie alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. W powietrzu pojawiać się będą w średnim, lokalnie wysokim stężeniu ziarna pyłku leszczyny, olszy, cisu i topoli, które mogą powodować objawy alergiczne.

(R.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%