Zamknij
REKLAMA

Jaka pogoda w okresie ferii zimowych? Sprawdź

09:35, 28.01.2020 | K.N
Skomentuj Fot. Adobe Stock
REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Świecia na najbliższy tydzień 28 stycznia - 2 lutego 2020 r. - nadal bez śnieżnej i mroźnej zimy, czyli kontynuacja przedzimia lub jak kto woli przedwiośnia.

W najbliższych dniach przeważać będą łagodne jak na styczeń masy powietrza, a słabe przymrozki możliwie są lokalnie tylko w nocy lub wcześnie rano - przeważać będzie temperatura około 0-1 st. W dzień nadal wyraźnie na plusie (3-4 st.), ale w niektóre dni zwłaszcza w końcówce tygodnia może być "cieplej" (7-8 st.). Odczuwać będziemy wyraźny chłód, a od wtorku do czwartku w porywach silny wiatr (max prędkość do 50-65 km/h) obniży temperaturę odczuwalną.

Coraz częściej pojawiać się będą opady deszczu (zarówno ciągłe jak i przelotne) i jedynie w nocy z wtorku na środę i w środę niewykluczona jest przelotna krupa śnieżna lub deszcz ze śniegiem - ze względu na ograniczone zasoby wodne to dobra informacja.

Warunki biometeorologiczne będą najczęściej niekorzystne - odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, obniżenie nastroju i większą nerwowość. Zwłaszcza do czwartku ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na niskim poziomie.

W pomieszczeniach największy problem będą stanowić roztocza kurzu domowego (stężenie wysokie). Wyjątkowo wcześnie zaczynają się pojawiać pierwsze pyłki leszczyny (stężenie niskie), ale osoby uczulone na ten alergen powinny unikać bliskości krzewów leszczyny.

A żeby dzieci się nie nudziły to może zaciekawi je propozycja OKSiR na ferie:

[ZT]8714[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%