Zamknij
REKLAMA

Gmina nie jest prywatnym folwarkiem burmistrza

09:07, 05.01.2018 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj
REKLAMA

3 stycznia portal Extra Świecie opublikował wywiad z burmistrzem. Tadeusz Pogoda zarzuca w nim trojgu radnym, których wnioski zmieniły kształt przyszłorocznego budżetu, że rozpoczęli kampanię wyborczą. Tomasz Szamocki odpowiada na zarzuty. 

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy dwóch wniosków do budżetu Gminy Świecie na 2018 rok. Jeden przesuwający 700 tys. zł z funduszu remontowego na podwyżki wynagrodzeń pracowników urzędu miejskiego. Jedenastu radnych glosowało za przyjęciem tego wniosku i to wystarczyło, żeby wprowadzić tę zmianę do budżetu.

Drugi wniosek poparło aż 17 radnych (na 21 w radzie). Dotyczy on wypożyczenia syntetycznego lodowiska na miesiąc, żeby przekonać się jak się sprawdza takie rozwiązanie i jakie jest zainteresowanie świecian. 96 tys. zł na to potrzebne również zostały przesunięte z funduszu remontowego. ZOBACZ ARTYKUŁ

KRZYSZTOF NOWICKI – ŚWIECIE24: Już podczas sesji budżetowej było słychać zarzut, że te wnioski to kampania wyborcza.

TOMASZ SZAMOCKI, radny Rady Miejskiej w Świeciu (PiS): - Tak, rzeczywiście. Na taki pomysł wpadła radna Styczeń z OPS. To jest tak słabe, że nie chciałem się do tego w ogóle odnosić. Ale kiedy burmistrz publicznie przedstawia te zarzuty w lokalnym portalu, to nie mogę tego przemilczeć.

Jak pan odebrał wywiad z burmistrzem?

- Zdziwił mnie, bo tego typu argumentacja to akt desperacji. To znak, że komuś brakuje argumentów merytorycznych. W odpowiedzi chcę przypomnieć, że ani gmina, ani urząd nie jest prywatnym folwarkiem żadnej osoby. Radni mają prawo zgłaszać uwagi dotyczące funkcjonowania urzędu, dotyczące gospodarowania środkami, bo od tego jesteśmy. Po to są radni, aby przedkładać głos mieszkańców na forum.

I lodowisko jest potrzebą mieszkańców?

- Przecież pan redaktor sam widział jak żywa była dyskusja w portalu Świecie24 i na Facebooku. Kiedy zobaczyłem, że mieszkańcy chcą takiego lodowiska, to postanowiłem te głosy przedłożyć na sesji, tak jak wcześniej przedkładałem kilkanaście innych wniosków do budżetu odzwierciedlających potrzeby zgłaszane do mnie przez mieszkańców. Część została uwzględniona, część nie, ale taka jest kolej rzeczy. Nie mam z tym problemu, bo taka jest natura demokracji.

Tym razem oba wnioski – ten o lodowisko oraz złożony razem z Bogdanem Tarachem i Anną Chabowską wniosek o wyższe pensje dla urzędników – zostały uwzględnione przez Radę.

- No właśnie. A pan burmistrz zapomina o tym, że to nie ja podjąłem decyzję. Ja złożyłem wniosek, przedłożyłem radnym argumentację i to rada miejska podjęła decyzję. Nie radny Szamocki. Decyzję podjęła cała rada miejska, być może przekonana moją argumentacją. Przykre jest to, że burmistrz Pogoda nie może pogodzić się z tym, że kto inny miał rację, albo potrafił lepiej przekonać większość. Zresztą przecież za tym pomysłem głosowała nawet część radnych z Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego, czyli radnych z ugrupowania burmistrza.

Tadeusz Pogoda twierdzi, że dla pana jest ważniejsze lodowisko niż czyste powietrze.

- Pan burmistrz chwali się, że dofinansowuje zakup ekologicznych pieców. Super. Ale z drugiej strony warto by było zapytać dlaczego na starym mieście jest jeszcze ciągle problem z ogrzewaniem węglowym, a przecież to tam jest najtrudniejsza sytuacja pod względem jakości powietrza. O tym już nie mówi i żadnego konkretnego zadania w tym zakresie nie przypominam sobie.

Trudno nie przyznać mu racji, że lekką ręką wydaliście prawie 800 tys. zł.

- Burmistrz zarzuca nam nieracjonalność wydatkowania środków. Z drugiej strony zapytajmy o to gdzie jest racjonalność wydawania środków, kiedy budujemy basen, który za chwilę musimy zamykać na kilka miesięcy, bo odpada farba i trzeba go remontować. Musimy wydać dodatkowe pieniądze na remont basenu i tracimy pieniądze z niesprzedanych biletów, bo basen jest zamknięty. Wydaliśmy ogromne pieniądze na rewitalizację, również na budowę fontanny, a teraz musimy wydać chyba ze 120 tys. zł na jej modernizację, bo jednak nie działa tak jak miała. Gdzie tu jest gospodarność. Albo buduje się bardzo kosztowny kompleks unieszkodliwiania odpadów, a za chwilę podnosi się mieszkańcom stawki za wywóz śmieci.

Skoro nie jest pan w koalicji i, jak słyszę, nie jest też w opozycji to po co pan wyskakuje z tyloma wnioskami? Przecież i tak przepadną.

- Odpierając zarzuty pana burmistrza powiem jedno – że ja od lat działam bezinteresownie, udzielam się społecznie. Działam w Ochotniczej Straży Pożarnej, przez kilka lat byłem członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża, brałem udział w różnych akcjach społecznych. Od początku kadencji radnego składałem wiele wniosków i starałem się zawsze przedkładać głos mieszkańców. Nie dlatego, że jest rok przed wyborami, tylko od początku zawsze byłem aktywny. Dlatego taka ocena jest dla mnie szczególnie krzywdząca.
Będę dalej społecznikiem, niezależnie od tego jaką rolę przyjdzie mi pełnić w samorządzie terytorialnym i czy w ogóle przyjdzie mi jakąś pełnić.

To niech pan to powie wprost – to nie był element kampanii wyborczej?

- Takie określanie, że jest to kampania wyborcza jest bardzo nietrafione i populistyczne. Zwłaszcza kiedy ewidentnie widać kampanię wyborczą z drugiej strony. Z całą sympatią do pewnych osób, które są bardzo propagowane w mediach społecznościowych i sprzyjających burmistrzowi mediach przez ostatnich kilka lat – przecież wszyscy mają świadomość tego, jaki to ma cel i pomawianie kogoś o tego typu działania jest dla mnie dziwne.

To jest taki poziom argumentacji, z którym  na sesji nie chciałem polemizować, bo co można na to odpowiedzieć. Przecież każdy wniosek można tak ocenić. Przecież idąc takim sposobem myślenia moglibyśmy powiedzieć, że wszystkie przyszłoroczne inwestycje, które burmistrz zawarł w projekcie budżetu są elementami kampanii wyborczej. Wszystkie spotkania, wszystkie przecięcia wstęgi.

Nie chciał pan opublikować odpowiedzi w Extra Świecie – tam gdzie ukazał się wywiad z Pogodą?

- Po pierwsze, nikt nie pytał nas o zdanie. Po drugie, sytuacja z tym wywiadem jest dość dziwna. Ta publikacja jest bardziej oświadczeniem burmistrza. Ciężko to nazwać wywiadem, bo nawet pytania są sformułowane w taki sposób żeby jak najbardziej wyeksponować odczucia i niezadowolenie burmistrza. A pytania w nim zawarte powinny być bardziej obiektywne i raczej skierowane do całej rady miejskiej, bo to radni podjęli decyzję.

Cieszę się z tego, że jeszcze są niezależne media, że możemy przedstawić jak to wygląda z drugiej strony, że czytelnicy będą mieli pełen ogląd sytuacji.

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (46)

Kris7Kris7

18 20

To teraz powinniście dać wywiad z Pogodą, żebyśmy na waszym portalu przeczytali jego racje. Jak Szamocki tu się mądrzy to jest dobrze i obiektywnie, ale jak Pogoda w innym portalu to jest źle? To jak, kiedy u was wywiad Pogodą? 12:10, 05.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Świeciannn Świeciannn

16 6

Pan Pogoda już się wypowiedział i starczy, a każdy ma prawo odpowiedzieć na ZARZUTY jeśli ma taką możliwość ! 12:23, 05.01.2018


KusikKusik

15 8

Kris7 się chyba zdenerwował :P Obiektywnie mówiąc to bardzo merytoryczny wywiad ... 12:21, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

18 17

Podwyżki dla urzędników? Widzę, że Szamocki rusza z kampanią, szkoda, że robi to w taki sposób. Widać, że łatwo przychodzi mu krytyka obecnego burmistrza, choć sam nic jeszcze nie zdziałał. Według mnie w wywiadzie pokazał tylko swoją pyszność i poczucie wyższości. Nie sądzę, żeby był dobrym kandydatem na burmistrza. 16:25, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

magikmagik

20 10

Cwanie rozgrywa kampanię wyborczą, a udaje świętoszka. 16:40, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MisioMisio

13 1

Pan Pogoda dał d... I jego drużyna, głosowali za pomysłem Szamockigo. 16:50, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Huja spamHuja spam

12 0

Pan Pogoda dał. I jego drużyna, głosowali za pomysłem Szamockigo. 16:54, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KosogłosKosogłos

14 17

Niech ten Szamocki wpieprza w habit i nie wymadrza się wszędzie i w Boga się bawi raz adwokat raz radny czy ciul wie tam kto a raz ksiądz. Chyba się komuś troszkę zbyt w dupce pokrecilo.... 21:05, 05.01.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

DobrzeradziDobrzeradzi

10 6

Panie a co ma piernik do wiatraka ?! Chyba kogoś razi, że inny się udziela. Dobrze gada 22:14, 05.01.2018


BoloBolo

8 3

kosogłos,czy kodogłos?Od razu można wyczuć komucha. 13:25, 07.01.2018


DobrzeradziDobrzeradzi

17 9

Naświetlił obłudę obecnych władz miasta, a niektórych widać to boli. No ale co ja chce... hejt trzeba szerzyć zamiast wspierać młodych i wykształconych. Ma inne zdanie to już zły, a Burmistrz pierwszy się czepiał 22:32, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawskiCiekawski

16 9

Brawo swiecie24. Nie ze wszystkim zgadzam się z Panem Tomkiem, ale w końcu jakaś inna opinia, bo to extraswiecie to miejski portal czy jak. Zero obiektywizmu. Ktoś mi to wyjaśni. Czy to jest finansowane ze środków publicznych czy to prywatna inicjatywa? 23:16, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IroKezIroKez

14 18

kto głosował na tego Szamockiego? przyznać się. Teraz pewnie jest wam wstyd heh. To trochę tak jakbym czytał jakiegoś członka KODU, któremu "demokracje" zabrali po zmianie władzy (posadę). No, ale dobrze wiedzieć na kogo nie głosować. To chyba normalne że takie pieniądze lepiej wydać np, na te piece niż lodowisko, które jest bardziej widowiskowe, bo każdy o tym usłyszy, a o te piece, które są bardziej potrzebne nie są aż tak medialne. Cóż, nigdy w radzie nie będzie w 100% kompetentnych radnych. niestety.. a lepiej przecież przetracić publiczną kasę na jakieś lodowisko i mieć co napisać przed wyborami niż nic.. Kiedyś naszym lodowiskiem był "mały Blankusz" i nikt nie narzekał. Ludzie głosujcie mądrze na wyborach.. niż na osoby, które nie patrzą na konsekwencje źle wydanych pieniędzy.. 23:43, 05.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

swieciakswieciak

8 0

A za fontanne 1,2 mln. i jej remonty jakie fajne piece bu kupil 09:13, 08.01.2018


zeflikzeflik

15 19

Szamocki typowy pislamista, wzbrania się od posądzenia, że rozpoczął kampanię wyborczą. Szamocki a jak można to inaczej nazwać? Już strach pomyśleć, kiedy ta nawiedzona opcja, nie daj Boże, wygra wybory samorządowe. Budowa remizy strażackiej, dla Szamockiego nie ma znaczenia, ale wydawanie publicznych pieniędzy na swoje widzi mi się, to mały pikuś. To nic, że niektóre inwestcje trzeba będzie odłożyć, dla Szamockiego liczy się tylko rozgłos. 06:58, 06.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janusz75Janusz75

18 9

Przedmówca chyba w ogóle się nie interesuję co Pan Radny Szamocki zrobił dla miasta i dla swojego okręgu, a ocenia. Jest to przykre, że tak łatwo wydawać opinię negatywną pod wymyślonym nickiem zamiast trochę się zainteresować. Trzymam kciuki za Pana Szamockiego i życzę powodzenia w wyborach! 08:08, 06.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HERHER

16 5

Ja również, nie macie pojęcia o manipulacji ze strony władz naszego miasta, przecież jest pomysł Pana Cieślaka na "Mieszkanie za remont" i to uważam za dobrą ścieżkę ludzie będą bardziej dbali o mieszkania komunalne, socjalne...nauczyliśmy społeczeństwo, że się należy, bo się należy...Lodowisko- też dobry pomysł, mamy basen, hale, stadion, to i czas na porządne lodowisko!!! 09:45, 06.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

5 4

Polać mu 13:14, 06.01.2018


janjan

13 19

Panie Szamocki-żegnam! 10:00, 06.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BolekBolek

13 9

bOlek walesa to Kapuś ubecki gnida niech Tadek pogodynka się opamiętania .To by była hańba dla Świecia. 14:11, 06.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lewarlewar

0 1

Ale ci pisiory mózg wyprali,zgroza co może z człowieka zrobić nachalna propaganda 14:45, 21.01.2018


henhen

13 12

Czy p. Szamocki wie że w jego okręgu wyborczym są wyborcy, którzy potrzebują pomocy brak pieniędzy na zapłacenie rachunków wykup leków i zakup żywności 20:59, 06.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HeheHehe

12 1

A co Radni mają się sami dowiedzieć, kupić i przynieść? 22:01, 06.01.2018


patrriaepatrriae

18 17

Panie Tomku, brawo ! Czas przewietrzyć UM Świecia. Czas na zmiany, na dobre zmiany! Są tacy co trzymają za Pana kciuki ! 21:18, 06.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XYZXYZ

4 7

Jeśli czas przewietrzyć UM to dlatego wnioskuje Pan radny o podwyszk dla pracowników UMi? Dziwne żeby nie powiedzieć śmieszne. Proszę zastanówcie się nad tym mieszkańcy! 16:41, 07.01.2018


anaana

16 18

panie szamocki byl pan dzieckiem kiedy burmistrz objal posade i chwala mu za to ile zrobil dla miasta i gminy a teraz jak zblizaja sie wybory to szuka sie tylko tego zlego a zeby objac taka posadkie to po trupach i utopic drugiego w lyzce wody...wstyd!!!!!!! 10:15, 07.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

janjan

9 6

Święte słowa. 12:38, 07.01.2018


YaroYaro

16 13

Kiedyś miałem dobrą opinię o tym radnym, ale jego ostatnie wyczyny napawają mnie obrzydzeniem. Niby taki cichy, niby taki grzeczny, a na każdym kroku próbuje coś zakręcić Byle było o nim głośno. Dziwne, że właśnie teraz się tak uaktywnił? Idą wybory i trzeba spróbować coś ugrać dla siebie. O nie, dla mieszkańców, on nic nie robi dla siebie. Taka jest smutna prawda. Zapowiadał się dobrze, ale niestety okazało się że to kolejny materiał na polityka. 13:21, 07.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

monamona

5 4

Yaro znowu brałeś prochy? 13:37, 07.01.2018


Wyborca Wyborca

13 11

A czy Pan Szamocki miał kiedykolwiek normalną pracę? Nie praktyki, stanowiska w organizacjach itp. Tylko zwykła praca z 40 h tygodniem pracy. 14:27, 07.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wyborca 2Wyborca 2

9 14

Jeszcze przed wyborami p. Szamocki potraktował gminę jak prywatny folwark. Jak można w tak lekkomyślny sposób wpływać na decyzje finansowe? Łatwo wydaje się nie swoje pieniądze... 22:55, 07.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wyborca3wyborca3

9 5

ale również nie Twoje 02:18, 08.01.2018


wyborca 3wyborca 3

5 10

Te pieniądze nie są czyjeś. Zawiadywać nimi ma prawo Przedstawiciel do czasu ustanowienia nowego. 02:26, 08.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaPacze JaPacze

16 10

Widzę, że zwolennicy burmistrza działają i zrobił się gorący temat ! Ale na szczęście są i tacy bez ciemnoty na oczach. Ja śledzę poczynania Pana Radnego i zawsze działał jak uważa za stosowne, a nie tak jak ktoś ma swoje widzi misie. I ludziom też pomaga z tego co wiem. W radzie jest naprawdę niewielu Radnych którzy COŚ robią więc moim znaniem jest to sztucznie napompowane, że robi kampanię. Niektórym stanął na odcisk i już nie mogą robić co chcą. A tu jest pies pogrzebany... jak to było przez lata w UM ! Ja popieram Pana Szamockiego i jak będzie trzeba oddam na niego swój głos. 07:55, 08.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kobuzkobuz

4 5

Jak zwykle dość że kampania jak widać rusza pełną parą to do tego pieniądze dostają nieźle zarabiający. Gdzie w tym wszystkim są najbiedniejsi pracownicy urzędu sprzątaczki, personel techniczny szkół i przedszkoli, świetlic itp. Jak nie nauczyciele wiecznie narzekający na swój los, których niemało w radzie i na ważnych stołkach (zawsze swoje wywalczą mimo coraz niższych wyników w nauczaniu i krótszego tygodnia pracy), to urzędasy zza biurek. Zacznij Tomaszu kampanię od najbardziej potrzebujących na najniższych pensjach. 14:48, 09.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EdekEdek

5 0

Walczyć o swoje, samo nie przyjdzie, pracownicy UM podjęli próbę. Trzeba działać, próbować a nie narzekać. Szczęśliwie Rada Miejska ich poparła. 17:01, 10.01.2018


dddddd

3 2

burmistrz i tak zrobi inaczej, po swojemu, już obliczyli że dadzą ok. 14% podwyżki, czyli ci co mają wyższe pensje na wyższych stanowiskach to się cieszą, a zwykły pracownik dostanie najmniej. c h a m z niego i nic więcej, a na sesji rady mówienie że wynagrodzenia wzrosły o 49% przez 10 ostatnich lat to nie tłumaczenie, inflacja wzrosła o ok 25% a najniższa krajowa wzrosła o ponad 80%. Pensję były podwyższane ale najniższa krajowa wzrosła prawie dwukrotnie tyle co te urzędowe podwyżki. 16:27, 17.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trictric

7 7

tak to prawda pan szamocki nic nie robi dla najmniej zarabiających bo wiadomo ze będą cicho nie mają gdzie sie odwołac ani protestowac bo takich to zaraz albo zwolnic albo zamknąc pyski 50 zlotową podwyżką oczywiście brutto ważna jego posadka i ważne ze u siebie w kieszeni jest więcej a gwarantuje ze bez tych najmniej zarabiających to byście w syfie pracowali 06:00, 18.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AśkaAśka

12 5

Trudno nie zgodzić się z panem Tomkiem. 1) Po to są radni, aby przedkładać głos mieszkańców na forum - czemuż więc pan Tomasz foruje własne? 2) Pogoda nie może pogodzić się z tym, że kto inny miał rację, albo potrafił lepiej przekonać większość - rację mam Ja, Tomasz? 3) pieniądze na remont basenu - Pan Tomasz zapewne oszczędza na także remontach własnego auto i domu, przecież szkoda pieniędzy na utrzymanie tego co pracuje 24 godziny na dobę i w naturalny sposób ulega zużyciu. 4) kosztowny kompleks unieszkodliwiania odpadów, a za chwilę podnosi się mieszkańcom stawki za wywóz śmieci - najtańszy kompleks jest nad Wisłą, składowanie tam śmieci naprawdę niewiele kosztuje. 5) ja od lat działam bezinteresownie, udzielam się społecznie - cotygodniowe występy przy ołtarzu jako "niby ksiądz" to wcale nie ego i pycha, tylko służba społeczna w każdym calu całej wielkości służby innym. 6) starałem się zawsze przedkładać głos mieszkańców - bo mieszkańcy potrzebują tłumacza z polskiego na ... 7) jeszcze są niezależne media - od TVP po Swiecie24.pl, szczególnie w kontekście powycinania komentarzy Złego Szeląga pod felietonami Pana Złotówki. 21:29, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trictric

10 6

no tak teraz wszystko bezinteresownie komuś chce się wjechać na ambicję żyje z powietrza a wodę wozi z deczna.burmistrz nie musi nic udowadniac czy cwaniakować widać że był dobrym burmistrzem świadczy o tym chociażby wielokrotność wygrywania wyborów szkoda tylko że niemożna ponownie na niego głosować bo odchodzi na zasłużoną emeryturę 11:46, 20.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trictric

12 9

Panie Tomku, zycze aby bedac w wieku pana Pogodu mogl sie pan wykazac podobnymi skukcesami. Najmniej bledow popelniaja ci, ktorzy nic nie robia. Spojrzmy na Panskie osiagniecia - tlusty brzuch i polajanki, do tego doszedl pan dotychczas. 13:57, 21.01.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Szanowny Panie TRIC Szanowny Panie TRIC

5 9

Żałosne jest to jakich Pan argumentów używa, ale to tylko jest potwierdzenie na to że Szamocki jest dla niektórych zagrożeniem, a komuś się po prostu nudzi i dodaje komentarze dzień po dniu. 12:58, 22.01.2018


SzyperSzyper

8 4

Tomek rzeczywiście stanowi zagrożenie dla samego siebie. Ma ogromne "parcie na szkło", jednakże robi to bez koniecznych kompetencji intelektualnych. Postura, chybione argumenty, brak logiki w formułowaniu myśli. Może powinien sie skoncentrować na tym co nikomu nie szkodzi, tj. łapaniu burz i piorunów, w czym jest ponoć ekspertem. 23:10, 22.01.2018


:( :(

8 10

Czas umierać jak tacy ludzie z jadem żyją !! Panie Tomku trzymam kciuki i mam nadzieję, że Pan tego nie czyta.... a po prostu dalej robi swoje 12:41, 22.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

;(;(

9 6

Pan Tomek pewnie tego nie czyta, bo jakby czytał, to by przemyślał dokładniej swoją tzw. karierę polityka między hejtem, kubłem pomyj wylewanych na powszechnie szanowanego Burmistrza a Kościołem w którym dumnie prezentuje swoje wylewne kształty. 23:13, 22.01.2018


Wspierający wyborca Wspierający wyborca

8 8

Żałosne jest to jak to czytam Pan Tric, :(, czy jednak Szyper ... hmm widać, że cały czas ten sam poziom argumentacji - czyt. ta sama osoba, więc po co zmieniać NICK. Ale z otoczenia Pana Tomka bo nawet nie wiedziałem, że się burzami interesuje. Za to jest chyba prawnikiem więc wypowiedzi i logiczne myślenie musi mieć opanowane. Zachęcam do obejrzenia relacji z sesji Rady Miejskiej. To Burmistrz pierwszy napisał czepiający się artykuł - nie wiedzieć po co! Żeby ośmieszyć, stłamsić działania młodego człowieka! Zaczyna się wyścig szczurów ... i to jest bardzo słabe ... 08:44, 23.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%