Zamknij
REKLAMA

Małopolska strefa rozrywki - Energylandia w Zatorze

10.48, 19.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10.48, 19.12.2022

O tym, że Energylandia to Największy Park Rozrywki w Polsce, wie chyba każdy. Jej wszystkie NAJ można wymieniać długo, bo nie tylko o samą powierzchnię tu chodzi, ale także o najszybsze i największe roller coastery w kraju, a nawet w Europie czy na świecie. To strefa zabawy, rozrywki i relaksu, przeznaczona dla osób w każdym wieku. Przemyślane, zaprojektowane pod kątem różnych grup części, wciąż poszerzana oferta oraz dostęp do rozbudowanej bazy noclegowej sprawiają, że można tu spędzić czas z przyjaciółmi, rodziną, zorganizować imprezę integracyjną, wycieczkę szkolną, urodziny czy wieczór panieński. Wszystko zależy od fantazji.

Wszystkie „naj” Energylandii

Nie da się ukryć, że rzeczy i miejsca, które są „naj” mają moc przyciągania. Dlatego twórcy Energylandii świadomie postawili na rekordy. Ich ambicją było stworzenie największego nie tylko w Polsce, ale i w Europie Parku Roller Coasterów. I to się udało! Obecnie jest tu 18 tego typu kolejek, z których każda ma swoją specyfikę, klimat i charakter, a wiele bije rekordy w swoich klasach.

Najwyższy i najszybszy roller coaster w Europie to Hyperion, który w najwyższym punkcie osiąga 77 m, a jego prędkość dochodzi do 142 km/h. Na jego trasie znajduje się podziemny tunel, dzięki któremu najdłuższy spadek to aż 80 m. Niewiele ustępuje mu Zadra roller coaster wybudowany z drewna i metalu, który jest największą tego typu budowlą na świecie. Jego prędkość maksymalna to 121 km/h, najwyższy punkt znajduje się zaś na wysokości 64 m.

Ale na tym nie koniec. W Energylandii znajduje się także największy i najszybszy wodny roller coaster na świecie, czyli Speed. Prędkość 110 km na godzinę, zajazd z wysokości 60 m połączone ze zderzeniem z taflą wody dają niezapomniane przeżycia.

W Energylandii można też skorzystać z należącego do największych w Europie roller coasterów „odwróconych”, czyli takich, w których szyna znajduje się nad głowami, a nie pod nogami Gości. Mayan, bo o nim mowa, osiąga 80 km/h, a w najwyższym punkcie ma aż 33 m wysokości.

Energylandia - nie tylko ekstremalnie

Choć ekstremalne atrakcje przyciągają do Energylandii bardzo dużą grupę Gości, to jest tu także mnóstwo miejsca dla osób lubiących bardziej spokojne rozrywki. Rozbudowywana każdego roku strefa parku wodnego podzielona na części tematyczne to doskonałe miejsce na relaks. Z kolei w strefie Familijnej, Bajkolandii i Sweet Valley świetnie będą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy będą mogli na chwilę powrócić do czasów dzieciństwa.

Pobyt w Energylandii można zaplanować zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi, czy też jako obchody urodzin lub wycieczkę szkolną. Niezależnie od wieku dzieci będą się tu świetnie bawić, a całość jest tak bezpieczna, że bez obaw dzieci i młodzież mogą poruszać się po całym terenie samodzielnie. Zresztą jest to grupa, która pobyty w Energylandii uwielbia i wykorzystuje zawsze czas do maksimum korzystając ze wszelkich dostępnych dla nich atrakcji.

Zarówno dla Gości indywidualnych, jak i wycieczek doskonałą wiadomością jest to, że tuż obok Parku Rozrywki znajduje się rozbudowany kompleks noclegowy z różnymi możliwościami zakwaterowania. Utrzymany w klimacie Dzikiego Zachodu Western Camp sam w sobie jest atrakcją. Nocleg w domku, wozie osadników czy indiańskim tipi, serwująca dania kuchni polskiej i amerykańskiej Restauracja Bonanza, tereny rekreacyjne, grillowe, boiska i place zabaw pozwalają na odpoczynek i regenerację sił po ogromnej dawce zabawy i adrenaliny.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%