Zamknij
REKLAMA

Dysk przenośny 2 TB. Pojemny dysk pSSD - do czego może się przydać?

12.06, 13.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.06, 13.01.2023
materiał partnera

Obecnie gromadzimy ogromne ilości danych na różnych urządzeniach. Tysiące zdjęć na smartfonach, mnóstwo filmów, seriali i gier na komputerach osobistych oraz niezliczoną ilość dokumentów różnej maści na urządzeniach służbowych. Pojemny dysk twardy SSD bywa nieoceniony, gdy wszystko, co najważniejsze, chcemy mieć w jednym miejscu z możliwością szybkiego przeniesienia pomiędzy urządzeniami. Świetnie w takim zadaniu spełni się dysk pSSD. Co to takiego? Czy dysk przenośny SSD 2 TB będzie wystarczający?

Czym jest dysk pSSD?

W największym skrócie, skrót pSSD pochodzi od „portable SSD”, czyli przenośny dysk twardy wykonany w technologii SSD. Czy to podobne rozwiązanie, jak dysk HDD? Nie, dysku SSD, również w wersji przenośnej pSSD są zdecydowanie szybsze, wytrzymalsze i bezpieczniejsze. Przykładowo, dysk przenośny Samsung SSD T7 Shield o pojemności 2 TB (w ofercie jest również wersja 1 TB) to propozycja dla tych, którzy często podróżują i potrzebują dysku bardzo wytrzymałego i zapewniającego pełne bezpieczeństwo danych. 

Nowoczesna gumowa obudowa z technologią Dynamic Thermal Guard kontroluje temperaturę urządzenia, gwarantując wydajność nawet, gdy pracujesz nad ogromnymi projektami poza biurem. Poza tym model T7 Shield łączy w sobie technologię USB 3.2 Gen 2 i PCIe NVMe, zapewniając prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 1050/1000 MB/s. Zaprojektowany do pracy z wieloma urządzeniami dysk Samsung T7 Shield może przechowywać dużą ilość danych takich jak zdjęcia, gry, a także filmy w rozdzielczości 4K lub 8K na komputerze PC, Mac, smartfonie (z systemem Android) lub konsoli do gier. 

Szybki, poręczny i pojemny dysk kieszonkowy

Duży dysk przenośny np. 2 TB nie musi oznaczać dużych gabarytów. Wręcz przeciwnie! Dysku SSD marki Samsung to urządzenia o bardzo kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze. Pojemność 2 TB w kieszeni spodni lub w małej torebce? Nawet najbardziej pojemne pamięci USB nie oferują takiej pojemności, o prędkości zapisu i odczytu nie wspominając. Model T7 marki Samsung mierzy 85 mm długości, 57 mm szerokości i zaledwie 8 mm grubości przy wadze zaledwie 58 gramów. Poza tym dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej – oraz rewelacyjne transfery danych. 

Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami bez względu na to, czy kopiujesz z komputera ważne dokumenty, projekty do pracy, czy multimedia, by zająć czas podczas długiej podróży. Nie musisz się również martwić o bezpieczeństwo danych, bowiem dysk pSSD oferuje kilka poziomów ochrony. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, z drugiej strony chroni je mocny, metalowy korpus. Jeszcze więcej? W modelu T7 Touch możesz skorzystać z zabezpieczenia danych odciskiem palca. Tak, to prawdziwie osobisty, przenośny dysk pSSD o ponadprzeciętnej wytrzymałości i z wysokim poziomem bezpieczeństwa danych.

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%