W obecnych czasach cyfryzacja jest nieodzowną częścią życia, wkroczyła do niemal każdej jego sfery. Można korzystać z udogodnień, jakie stwarzają nowoczesne technologie i np. studiować przez Internet. Doceniamy to, że nie musimy tracić czasu na dotarcie na uczelnię, możemy korzystać z dobrodziejstw wirtualnego kształcenia o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Dzięki temu nauka dostosowana jest do naszego harmonogramu i tempa przyswajania wiedzy. Wśród kierunków, które są dostępne zdalnie, dużą popularnością cieszy się filologia angielska. Czy warto kształcić się w ten sposób?
Na pytanie, kto może zapisać się na studia pierwszego stopnia w systemie zdalnym, odpowiedź jest prosta – każdy, kto ukończył szkołę średnią i zdał maturę. Szczególnie taki tryb pobierania wiedzy docenią osoby, które z różnych względów nie mają czasu i możliwości, by studiować w standardowym trybie dziennym lub zaocznym. Nauka przez Internet zapewnia komfort i wygodę – to sposób, by elastycznie dopasować kształcenie do swojego codziennego rytmu dnia. Studia zdalne wymagają samozaparcia i wytrwałości. Nie każdy ma w sobie determinację, by znaleźć czas i chęci na zrealizowanie materiału i przyswojenie wiedzy. To udogodnienie dla ambitnych osób, szukających możliwości, by zadbać o swój rozwój.
Studia w trybie zdalnym, które realizuje Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna odbywają się za pośrednictwem platform e-learningowych – Moodle i Click Meeting. Wideo i webkonferencje prowadzone są przez aplikację Zoom. Przewidziane są 2-3 zjazdy w semestrze w siedzibie uczelni, pozostałe zajęcia mają formę online.
Studia filologiczne stwarzają szerokie perspektywy zawodowe. Kształcenie na uczelni Lingwistyczno-Technicznej umożliwia wybór jednej z dwóch specjalizacji – tłumaczeniowej lub nauczycielskiej. Zdobywając uprawnienia nauczyciela, można podjąć zatrudnienie placówkach szkolno-wychowawczych, prowadzić kursy językowe zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Można świadczyć usługi prywatnie lub znaleźć zatrudnienie w placówce państwowej. Kwalifikacje pozwalają również na to, by założyć własną szkołę lub udzielać korepetycji czy też lekcji zdalnie. W przypadku ukończenia specjalizacji tłumaczeniowej absolwenci mogą szukać zatrudnienia w zawodzie tłumacza lub założyć własne biuro.
Filologia online to studia, które otwierają również możliwości zdobycia pracy w rozmaitych międzynarodowych firmach.
Kompleksowa nauka, badanie języka, poznawanie literatury, kultury i historii krajów anglosaskich pozwala umiejętnie odczytywać konteksty wypowiedzi, nie tylko porozumiewać się w języku angielskim, ale również poznać mentalność ludności, co jest przydatne w pracy w wielu sektorach w firmach poza granicami naszego kraju.