Zamknij

Czy terapia hiperbaryczna może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnych terapi

07:58, 08.09.2023 .art. sponsorowany Aktualizacja: 07:58, 08.09.2023

Komora hiperbaryczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Pacjentów na całym świecie, w tym i w Polsce. Co dają zabiegu, które mają na celu dotlenienie organizmu? Czy jest to bezpieczne? Jakie są zalety tlenoterapii hiperbarycznej? Czy zabiegi HBOT są odpowiednie dla każdego? Czy mogą być stosowane jako uzupełnienie innych terapii? Nasz artykuł odpowie na wszystkie te pytania!

Czym są zabiegi w komorze hiperbarycznej?

Komora hiperbaryczna to specjalistyczne urządzenie, które przypomina wyglądem kapsułę. W jej środku zamyka się Pacjenta, któremu podawany jest czysty tlen pod wysokim ciśnieniem. Cały zabieg trwa około godziny czasu i jest podzielony na kilka cykli. Po każdym z nich następuje kilkuminutowa przerwa. Urządzenie to wyposażone jest w regulator ciśnienia, którym operuje lekarz przeprowadzający zabieg. Jest to metoda poprawy wydolności organizmu, która jest nie tylko zupełnie bezbolesna, ale i nieinwazyjna. Terapia HBOT jest więc bezpieczna dla Pacjenta.

Czy terapia tlenowa może być stosowana równolegle do tradycyjnych terapii?

Innowacyjna metoda tlenoterapii hiperbarycznej może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnych terapii. Umożliwia ona dostarczenie Pacjentowi znacznie większej ilości tlenu niż w przypadku długiego spaceru górskimi ścieżkami czy wędrówki po lasach. Co więcej, terapia tlenowa przyspiesza metabolizm oraz wpływa na procesy regeneracji organizmu, dlatego też można ją stosować w połączeniu z innymi zaleceniami lekarskimi. Jeśli jednak jesteś w trakcie leczenia z powodu jakichś schorzeń, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym, a będziesz mieć pewność, że możesz skorzystać z dobrodziejstw komory hiperbarycznej. 

Zalety tlenoterapii hiperbarycznej

 Podczas seansu wprowadzenia tlenu pod ciśnieniem do organizmu Pacjenta dochodzi do regeneracji komórek macierzystych oraz pobudzenia metabolizmu, zwiększa się też wydolność organizmu. Terapia HBOT pomaga w przyspieszeniu procesu gojenia się ran bądź oparzeń. Jest ona skuteczna w leczeniu schorzeń reumatoidalnych oraz pomaga w przyspieszeniu procesu rekonwalescencji. Badania wykazały, że działa korzystnie na układ neurologiczny – jest polecana Pacjentom, którzy przeszli wylew lub udar. Dzięki dostarczeniu do organizmu odpowiedniej ilości tlenu następuje wzrost produkcji neuronów, a także niwelowanie obrzęków wewnątrz mózgu. Komora hiperbaryczna wspomaga także pamięć  koncentrację. Jest ona także stosowana jako leczenie pomocnicze przy porażeniu mózgowym czy leczeniu powikłań po COVID19.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu tlenoterapii HBOT?

Na zabieg nie powinny decydować się kobiety w ciąży, osoby, które są w trakcie terapii onkologicznej lub cierpiące na niewydolność płuc. Ponadto przyjmowanie niektórych leków również może wykluczyć z możliwości skorzystania z komory hiperbarycznej. Przed zapisaniem się na sesję, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Gdzie można umówić się na zabieg tlenoterapii HBOT?

Zabiegi tlenoterapii HBO stają się coraz bardziej popularne. Komora hiperbaryczna w miejscowości Poznań jest na przykład dostępna w placówce Oxomedica:  https://oxomedica.pl/ 

Zapoznaj się ze szczegółami oferty: https://oxomedica.pl/co-leczy-komora-hiperbaryczna

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%