Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać huśtawkę do domu dla niemowląt?

18:48, 25.12.2021 | .

Wybór odpowiednich zabawek dla niemowlaka może mieć ogromny wpływ na jego dalszy rozwój. Ostatnio coraz więcej mówi się o dobroczynnym działaniu bujania oraz huśtania. Według najnowszych badań pomaga ono w nauce mowy, koncentracji ora utrzymaniu równowagi. Dodatkowo uspokaja dziecko i pomaga mu zasnąć. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zakupie takiego gadżetu jak huśtawka dla niemowląt do domu.

 

Huśtawka dla niemowląt do domu-czym kierować się przy wyborze?

Istnieją różne rodzaje huśtawek domowych dla dzieci. Najczęściej wybierane są te, które można zawiesić pod sufitem. Wielu producentów stawia tutaj na materiały takie jak drewno i tkaniny, aby zabawka była jak najbardziej naturalna i przyjazna maleństwu. W sklepie Misioo znajdziemy huśtawkę z drewna, która idealnie nada się dla niemowlaka, który już siedzi https://misioohandmade.pl/misioo-hustawki-dla-niemowlaka/. Drewno jest bardzo wytrzymałym materiałem, dlatego zazwyczaj to inwestycja na lata. Dzięki możliwości regulacji oparcia będzie odpowiednia dla małego, jak i większego dziecka.

 

Huśtawka dla niemowląt do domu powinna wytrzymać dość duże obciążenie. Powinna ona bez problemu zmieścić i udźwignąć dziecko ważące do 25 kg. Taki produkt powinien być również łatwy w czyszczeniu. Dobrze jest, jeżeli elementy tkaninowe można odpiąć od całej konstrukcji i uprać w pralce.

 

Najistotniejszą kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo dziecka. Zapewnią je specjalne pasy, które powinny być obowiązkowym elementem wyposażenia dobrej huśtawki. Dzięki nim niemowlę będzie stabilnie siedziało wewnątrz zabawki bez ryzyka wypadnięcia podczas bujania. Warto sprawdzić także wysokość barierki. Powinna być tak dopasowana, aby dziecko podczas siedzenia nie wypadło z huśtawki. Dodatkowo każdy produkt przeznaczony dla dzieci powinien posiadać certyfikaty bezpieczeństwa i odpowiednie atesty. Muszą to być również dokumenty, które dopuszczają je do sprzedaży  na rynku europejskim.

Dlaczego warto zainwestować w huśtawkę dla niemowlaka?

Przede wszystkim jest ona świetnym sposobem na rozładowanie nerwów i ukojenie naszego maleństwa. Spokojne huśtania uspokaja i pozytywnie wpływa na emocje dziecka. Wiąże się to również z zasypianiem — bujanie przyspiesza ten proces, co uszczęśliwia również rodziców. Oprócz tego huśtawka może wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa, które wzrasta poprzez kołysanie. Wspólna zabawa z rodzicem jest również bodźcem do pogłębienia więzi.

 

Huśtanie jest procesem, który pomaga w rozwoju układu nerwowego. Tworzy nowe połączenia między neuronami, dzięki czemu stymuluje intelekt i zwiększa potencjał naszego dziecka. W przyszłości może to mieć przełożenie przede wszystkim na przyswajanie wiedzy. Dodatkowo wzmacnia się również układ przedsionkowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi.

 

Bujanie ma ogromny wpływ na rozwój mięśni dziecka. Zdolności motoryczne są na wyższym poziomie i układ ruchowy pracuje zdecydowanie lepiej. Jednym z najważniejszych aspektów, dla których warto zainwestować w huśtawkę dla dziecka, jest to, że bujanie i kołysanie jest najzwyczajniej w świecie przyjemne. Sprawi maluchowi wiele radości i uśmiechu, a rodzicom pozwoli na chwilę wytchnienia.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%