Zamknij
REKLAMA

3 Powody, dla których kochamy flirtować

00:12, 19.05.2022 | .
Fot. Pexels

Ekscytacja, poczucie wyjątkowości i przypływ adrenaliny – to tylko niektóre z odczuć, które towarzyszą nam podczas flirtowania. Nie ważne, czy spotykamy kogoś interesującego w barze, czy rozmawiamy przez portale randkowe idealne do flirtowania, zawsze wiąże się to z silnymi emocjami i sprawia, że czujemy się lepiej. Co sprawia, że flirtowania jest dla nas takie przyjemne?

1. Burza w mózgu

Podczas flirtowania w naszym mózgu zwiększa się poziom dopaminy, która sprawia, że czujemy się mniej zestresowani i szczęśliwsi. Dopamina to hormon produkowany w naszym mózgu w reakcji na flirt, jego obecność motywuje nas, żeby kontynuować interakcję i zwiększać jej intensywność. Oprócz dopaminy uwalniane są też endorfiny, które są znanym wyzwalaczem szczęścia. Chemia mózgu pozostaje poza naszą kontrolą, jedyne, co możemy zrobić, to dać się jej ponieść!

2. Zastrzyk pewności siebie

Nic tak nie działa na poprawę naszej samooceny, jak poczucie, że spośród wszystkich osób na świecie ktoś postanowił skupić swoją uwagę właśnie na nas, a do tego osoba ta przełamała strach przed odrzuceniem i wstyd i postanowiła nam to jasno okazać. Dzięki temu czujemy się wyjątkowi i przez chwilę możemy zobaczyć siebie oczyma kogoś, na kim zrobiliśmy duże wrażenie. Pojawia nam się myśl „może faktycznie jest we mnie coś niezwykłego?”, a im częściej tak się dzieje, tym bardziej jesteśmy skłonni w to uwierzyć. To prawdziwy zastrzyk dla naszej samooceny.

3. Wgląd w siebie

Flirtowanie uczy nas wiele o sobie i innych. Dowiadujemy się, co nam się podoba, a co nas odrzuca, odkrywamy swoje potrzeby i uczucia. Dzięki temu, że możemy spojrzeć na siebie oczami innej osoby, mamy okazję przez chwilę popatrzeć na siebie bardziej obiektywnie i często mniej krytycznie niż na co dzień. Flirtowanie pozwala nam też ustalić własne granice i otworzyć się na innych ludzi, to doskonały trening umiejętności personalnych, który jest przy tym bardzo przyjemny.

Flirtowanie to nie tylko bardzo przyjemna czynność, która sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani, ale też całkiem pożyteczna aktywność. Flirt podnosi naszą samoocenę i zwiększa samoświadomość oraz wiedzę o sobie i innych. Nic dziwnego, że tak trudno oprzeć nam się, gdy widzimy, że druga strona też jest chętna do flirtu. Nie ważne, czy flirtujemy online, czy na żywo, pozytywne emocje, które nam wówczas towarzyszą, zawsze są silne, a w naszym mózgu powstaje prawdziwa mieszanka wybuchowa!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%