Zamknij
REKLAMA

Którą platformę edukacyjną wybrać dla swojego dziecka?

01:00, 26.05.2022 | .

Edukacja online to bardzo popularne rozwiązanie wśród polskich rodzin mieszkających za granicą. Dzięki nowoczesnym narzędziom dzieci mogą kontynuować naukę w oparciu o polską podstawę programową - na odległość. Bardzo przydatnym rozwiązaniem, które pomaga w codziennej nauce jest platforma edukacyjna. Jaką platformę wybrać dla swojego dziecka? Co powinna zawierać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Co powinna zawierać platforma edukacyjna?

Platforma edukacyjna to narzędzie, które pomaga w organizacji i usystematyzowaniu codziennej nauki. To, co powinno się na niej znaleźć, to przede wszystkim materiały edukacyjne zgodne z polską podstawą programową. Gotowe scenariusze lekcyjne oraz pomysły na ciekawe zajęcia pozalekcyjne, to również obowiązkowe elementy dobrej platformy. Ponad to uczeń powinien mieć dostęp do rozwiązań, które urozmaicają naukę. Interaktywne gry i filmy edukacyjne na pewno dobrze wpłyną na zaangażowanie dziecka.

Dobra platforma edukacyjna uczy, bawi i motywuje ucznia do pracy. Powinna również odpowiadać na inne potrzeby. Jedną z nich jest integracja z polskimi rówieśnikami. Dla dziecka, które uczy się w trybie online, jest to bardzo ważne rozwiązanie. Istotna jest też możliwość kontaktu z polskimi nauczycielami. Możliwość powtórzenia materiału i zadania pytań na cyklicznych spotkaniach.

Platforma edukacyjna to narzędzie dedykowane uczniom, jednak rodzice także znajdą tam coś dla siebie. Dostęp do ciekawych webinarów i warsztatów dla dorosłych, to coś co na pewno pomoże i urozmaici wspólną naukę z dzieckiem.

Jak wygląda nauka z platformą edukacyjną?

Dziecko, które uczy się w trybie online jest pełnoprawnym uczniem. Musi zostać zapisane do szkoły stacjonarnej w Polsce. Obowiązek szkolny realizuje jednak na odległość. Platforma edukacyjna jest narzędziem, które bardzo ułatwia naukę. Dziecko ma dostęp do materiałów edukacyjnych, podzielonych na konkretne dni scenariuszy lekcyjnych i wielu innych interaktywnych rozwiązań. Wszystko to znajduje się w jednym miejscu. Dzięki temu nauka jest bardzo dobrze zorganizowana, a rodzic nie musi o nic się martwić.

Zdobywanie wiedzy z platformą jest wygodne i elastyczne. Uczeń może z nią pracować o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Dzięki temu udogodnieniu z łatwością może godzić naukę z innymi obowiązkami. Nie traci czasu. Uczy się w swoim tempie - bez stresu i pośpiechu. Ma również przestrzeń na rozwój indywidualnego potencjału. Ucząc się z platformą dziecko może poświęcić więcej czasu na zagadnienia, które szczególnie je interesują.

Na platformie ma możliwość uczestnictwa w webinarach z polskimi nauczycielami. To bardzo cenne rozwiązanie - czas na zadanie pytań i rozwianie ewentualnych wątpliwości. Platforma umożliwia także integrację z polskimi rówieśnikami. Takie spotkanie organizowane są regularnie i dają szansę na zawarcie prawdziwych przyjaźni. Dobre relacje społeczne również wpływają na efektywność nauki. Nie od dziś wiadomo, że zadowolony uczeń osiąga lepsze wyniki. Nauka z dobrze przygotowaną platformą edukacyjną jest więc doskonałym rozwiązaniem dla polskich dzieci mieszkających za granicą.

Którą platformę edukacyjna wybrać dla swojego dziecka?

Wybór platformy edukacyjnej dla dziecka to ważny krok - to od niego zależy, jak będzie wyglądała codzienna nauka. Pierwszym ważnym warunkiem są materiały edukacyjne, jakie zawiera platforma. Muszą być zgodne z polską podstawą programową. Platforma edukacyjna powinna być interaktywna i intuicyjna - ma motywować i zachęcać ucznia do nauki.

Warto zwrócić uwagę na przejrzystość oraz design platformy. Są to czynniki, które również wpływają na organizację pracy. Platforma to nie tylko miejsce nauki. Powinna dawać możliwość zabawy, integracji i spotkań online. Po ukończonym roku nauki każdy uczeń przystępuje do egzaminu końcowego. Dobra platforma zawiera także wytyczne i testy egzaminacyjne, które pomogą uczniowi w przygotowaniu. Ważny jest też wykaz lektur, które powinien przeczytać uczeń.

Wybierając platformę dla swojego dziecka, rodzic powinien mieć na uwadze, że ma ona oferować kompleksowe wsparcie w nauce. Sprawiać, że będzie ona zorganizowana, przyjemna i satysfakcjonująca.

Jedną z takich platformę edukacyjnych jest Libratus. Dowiedz się więcej na jego temat na stronie: https://www.libratus.edu.pl/o-projekcie/ lub:

Napisz wiadomość e-mail na adres: [email protected]

Zadzwoń pod numer: +48 12 446 68 65 lub +48 577 341 603

Wypełnij formularz kontaktowy na stronie www: https://www.libratus.edu.pl/kontakt/

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%