Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny taras z pawilonem - idealne rozwiązanie na zbyt słoneczne dni

07:09, 02.08.2022 | .materiał partnera

Wszyscy uwielbiają lato, ale zdarza się, że słońce przygrzewa zbyt mocno. Upały wcale nie są takie zdrowe — zbyt długa ekspozycja na promieniowanie UV może niszczyć skórę, a brak kapelusza grozi udarem cieplnym. Nie jest to oczywiście powód, żeby całkowicie zrezygnować z przebywania na słońcu. Trzeba po prostu robić to mądrze i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jeśli więc akurat urządzasz taras, wyposaż się koniecznie w nowoczesny pawilon ogrodowy, który pozwala spędzać długie godziny na powietrzu, a zarazem świetnie chroni przed szkodliwymi skutkami promieniowania słonecznego.

Rodzaje pawilonów ogrodowych

Pawilony ogrodowe różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem. Oprócz tego przy wyborze znaczenie ma materiał wykonania — może to być plastikowa plandeka lub impregnowana tkanina poliestrowa. Oba rodzaje produktów są w pełni wodoodporne. Warto podkreślić, że pawilony ogrodowe chronią więc nie tylko przed słońcem, ale również przed opadami deszczu. Siedząc wewnątrz pawilonu ogrodowego nawet podczas ulewy, nie ryzykuje się zmoknięciem.

W sprzedaży pojawiają się zarówno modele o konstrukcji otwartej, jak i zamkniętej. Te drugie są nie tylko zadaszone, ale mają wbudowane także ściany. Warto również wyposażyć się w pawilon przystosowany do grillowania, który pozwala na organizowanie przyjęć barbecue — wtedy najlepszy będzie pawilon wyposażony w tak zwaną koronę, otwartą część dachu zapewniającą odpowiednią wentylację. Miłośnicy kiełbasek na pewno docenią to rozwiązanie.

Do czego mogą służyć pawilony ogrodowe?

Poza opcją swobodnego relaksowania się, która jest ich podstawowym przeznaczeniem, jedną z funkcji pawilonów ogrodowych jest umożliwienie zadaszenia przyjęć odbywających się na świeżym powietrzu. Jeśli interesuje Państwa organizacja takiej uroczystości, warto przede wszystkim zastanowić się, jak duży metraż będzie niezbędny do wyprawienia imprezy na konkretną liczbę osób, a także czy w środku ma się zmieścić także bufet. Kameralna impreza wymaga zupełnie innych warunków, niż huczne wesele.

Co można postawić wewnątrz pawilonu ogrodowego?

Pawilon ogrodowy pozwala na komfortowe ustawienie dowolnych mebli i akcesoriów ogrodowych pod zadaszeniem. Mogą to być na przykład meble ogrodowe technorattan w ofercie TecTake. To bardzo modny obecnie syntetyczny materiał, który naśladuje właściwości naturalnego rattanu. Błyskawicznie zdobywa on popularność, ponieważ jest wodoodporny, lekki i łatwy w czyszczeniu. Oprócz tego można wyposażyć się w różnego rodzaju leżaki, hamaki i pufy. Zwieńczeniem aranżacji jest ozdobienie jej roślinami i dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Gdzie znaleźć najlepszy pawilon ogrodowy?

Wejdź na https://www.tectake.pl/, aby zapoznać się z szeroką ofertą różnorodnych pawilonów ogrodowych. Znajdziesz u nas zarówno mniejsze, jak i większe modele przeznaczone do organizacji przyjęć, ale także takie stworzone w bardziej kameralnych celach. Pawilony ogrodowe Tec Take to gwarancja najwyższej jakości wykonania i świetnego designu.

 

 

 

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%