Zamknij
REKLAMA

Stylowy homewear - jak wybrać idealny dres?

13:45, 02.08.2022 | .materiał partnera

Pojawienie się możliwości pracy zdalnej spowodowało, że wiele osób całkowicie zmieniło swój tryb życia, przenosząc aktywność zawodową do własnego mieszkania. To zaś sprawiło, że eleganckie, nie zawsze wygodne stylizacje, noszone wcześniej do biura, przestały spełniać swoją funkcję użytkową. Idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących z domu okazał się dres wcześniej kojarzony bardziej z joggingiem o poranku i subkulturą hip-hopową, niż z codziennym noszeniem. Raperzy odegrali jednak swoją rolę przy popularyzacji chodzenia w dresach, pojawiając się w nich na salonach i nadając w ten sposób swoim stylizacjom charakteru glamour. Membrana Rap Gra oferuje szeroki asortyment odzieży dresowej najlepszych polskich marek streetwear’owych. Wejdź na membrana.pl aby poznać ich produkty.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dresu?

Pierwszą sprawą, nad którą warto się zastanowić jest wybór materiału, z którego ma być zrobiony dres. Najczęściej są one szyte z bawełny, często uzupełnionej dodatkiem elastycznych włókien. Na rynku są jednak także dostępne modele welurowe i ortalionowe, które sprawdzą się w zależności od planowanego zastosowania. Pierwszy z wymienionych materiałów jest elegancki, a drugi z nich ma bardziej sportowy charakter.

Drugim ważnym zagadnieniem jest fason dresu. W przypadku spodni decydująca jest szerokość nogawek. Węższe sprzyjają bieganiu i uprawianiu innych sportów, szersze świetnie się sprawdzają jako odzież homewear. W sklepie Membrana znajdziesz też spodnie dresowe charakterystyczne do subkultury hip-hopowej - oversize’owe modele, które świetnie nadają się do codziennego chodzenia. Bluzy zaś mogą być wyposażone w kaptur lub go pozbawione. Oprócz tego różnią się sposobem zakładania: niektóre wkłada się przez głowę, a inne rozpina. Każdy z tych fasonów sprawdza się w trochę innej sytuacji.

Przed zakupem dresu przejrzyj swoją szafę i zastanów się również, jaki wybrać kolor dresu, aby pasował do reszty Twoich ubrań. Poza klasycznym czarnym można wyposażyć się także w szare, beżowe modele, ale również zainteresować się ubraniami w pastelowych, a nawet bardzo intensywnych barwach.

Gdzie kupić idealny dres?

Skateshop to idealne miejsce do poszukiwania odzieży dresowej, spełniającej wszystkie założone kryteria. Wśród członków subkultur ulicznych takie ubrania stanowią podstawowe elementy stroju, więc przy ich produkcji zwraca się uwagę zarówno na jakość wykonania, ergonomię użytkowania, jak i niebanalny design. Wiele modeli dresów ozdobionych jest logo brandu albo innymi ciekawymi grafikami. Przeważnie przedstawiają one realną wartość artystyczną, ponieważ są tworzone przez prawdziwych profesjonalistów powiązanych na przykład ze stylistyką grafitti.

Dlatego jeżeli poszukujesz dla siebie idealnego dresu, zajrzyj do nas. Posiadamy w ofercie spodnie damskie dresowe, ich męskie odpowiedniki, a także niepowtarzalne góry, na przykład Dudek P56 bluzy, ale także t-shirty Prosto Wear, El Polako i wielu innych krajowych brandów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%