Zamknij
REKLAMA

Współpraca z SEO freelancerem – jakie są zalety?

06:29, 05.08.2022 | .

Żaden właściciel komercyjnej strony internetowej nie może sobie pozwolić na zaniechanie działań SEO, jeśli chce skutecznie konkurować na rynku online. Do takich działań potrzebny jest wysokiej klasy specjalista. Sprawdzamy, jakie zalety ma współpraca z SEO freelancerem.

 

W Polsce co roku powstają tysiące sklepów internetowych, do tego trzeba doliczyć witryny prowadzące sprzedaż usług i mające na celu zdobycie klienta dla oferty realizowanej offline. Konkurencja w Internecie jest zatem coraz większa i bez dobrej promocji trudno tam odnieść sukces. Działania SEO to podstawa. Warto je zlecić niezależnemu specjaliście (np. SEO Freelancer Mateusz Kozłowski pod adresem https://mateusz-kozlowski.pl), który zapewni stronie www dobrą widoczność online.

 

Kim jest freelancer SEO?

Na początek warto wyjaśnić, kim jest SEO freelancer. Już sama nazwa podpowiada. To wolny strzelec, specjalista pracujący na własny rachunek, który koncentruje się na szeroko rozumianych działaniach SEO. Jego zadaniem jest sprawienie, że promowana witryna osiągnie dobre miejsce w wynikach wyszukiwania (znajdzie się w czołówce), zwiększy się ruch na stronie www, a sam serwis zostanie odpowiednio zoptymalizowany. Freelancer nie jest związany z żadną agencją i buduje samodzielnie swoją markę profesjonalisty.

 

Zalety współpracy z SEO freelancerem

W Internecie można znaleźć oferty wielu SEO freelancerów. To oznacza, że konkurencja na tym polu jest duża. Z tego cieszą się klienci, ponieważ mogą wybierać wśród różnych specjalistów. Większa konkurencja to często wyższy poziom usług. To jednak niejedyna zaleta ze współpracy z freelancerami SEO. Niezależny specjalista jest bardziej elastyczny niż duża agencja SEO, koszty współpracy również są niższe niż w przypadku agencji. Profesjonalny SEO freelancer angażuje się zwykle bardziej w realizowane projekty, bo obsługuje jednocześnie mniej klientów niż agencja. Wybierając freelancera, wybieramy konkretną osobę, natomiast agencja narzuca nam wybranego przez siebie pracownika.

 

Czy są jakieś minusy?

Jak widać, współpraca z SEO freelancerem ma dużo zalet. Czy jednak są jakieś minusy? Można się obawiać, że wszystko zależy od jednej osoby. Do tego nie znając się na SEO, będzie nam trudniej ocenić postępy w pozycjonowaniu. To jednak drobiazgi w porównaniu z korzyściami.

 

Dobry freelancer SEO to profesjonalista z doświadczeniem, który dysponuje odpowiednią wiedzą i narzędziami, żeby skutecznie wypromować naszą witrynę. Warto współpracować z taką osobą, ale trzeba ją wybierać z rozmysłem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%