Zamknij
REKLAMA

Monitor panoramiczny do domu — kiedy po niego sięgnąć?

13.19, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 13.19, 22.11.2022

Zastanawiasz się nad inwestycją w monitor panoramiczny? Ich popularność sprawia, że coraz więcej osób rozważa wybór szerokiego monitora do biura lub do domu, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, z czym wiąże się posiadanie takiego monitora na co dzień. Kiedy warto sięgnąć po monitor panoramiczny i kto powinien zrobić to w pierwszej kolejności? Jakie zalety daje korzystanie z niego i jak wypada na tle standardowych ekranów? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Najważniejsze cechy monitorów panoramicznych

Monitory panoramiczne to przede wszystkim modele o wiele szersze od swoich nieco starszych poprzedników. Duży, szeroki monitor o proporcji obrazu 16:9 lub 16:10 ma wiele zalet, a największą z nich jest właśnie jego rozmiar. Warto zaznaczyć, że te monitory są dostępne w wielu wariantach w zależności od tego, ile przestrzeni potrzebujesz. Największy jest ultra szeroki monitor (tzw. ultra panoramiczny). ale dostępne są również zwykłe modele panoramiczne o różnych rozmiarach (np. monitor panoramiczny 34 cale, 24 cale, 28 cale i więcej). Jaki monitor panoramiczny wybierzesz to zależy od Twoich potrzeb.

Obszerny ekran to więcej miejsca na otwarte karty, okna i wszystkie programy, których w danej chwili potrzebujesz. W ten sposób zwiększasz swoją produktywność i tempo pracy, z czego na pewno ucieszy się wiele osób, szukających takich monitorów do pracy. Więcej miejsca oznacza także, że możesz spokojnie zrezygnować z dwóch monitorów, które zazwyczaj zajmują o wiele więcej miejsca na biurku w przeciwieństwie do jednego, dużego monitora. Dzięki temu zyskujesz więcej miejsca na biurku na dodatkowe, o wiele bardziej potrzebne gadżety.

Monitor panoramiczny do domu i do pracy — dla kogo to najlepszy wybór?

Może Cię to zaskoczy, ale monitory panoramiczne to naprawdę uniwersalny wybór. Prawda jest taka, że wiele osób zyska na wszystkich jego zaletach, niezależnie od branży, w której pracują. Najczęściej polecane są graczom (również profesjonalnym), grafikom i programistom. Ultra szeroki monitor powinni rozważyć również architekci, kamerzyści, fotografowie, montażyści wideo, projektanci gier i oprogramowania czy osoby pracujące na co dzień z danymi. Dotyczy to nie tylko pracy profesjonalnej, ale i czynności wykonywanych w ramach hobby czy nauki.

Podsumowanie

Zalety monitorów panoramicznych, szeroki wybór rozmiarów i poszczególnych modeli dla osób z różnym budżetem — wszystko to sprawia, że szerokie monitory świetnie nadają się do domu i do pracy. I to nie tylko dla programistów. Jeżeli czujesz, że masz za mało przestrzeni na dotychczasowym monitorze i nie możesz odpalić na raz tylu okien, ilu potrzebujesz, poważnie zastanów się nad panoramicznym monitorem do swojego domu. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%