Zamknij
REKLAMA

Sufity napinane z perforacją - nowy trend na rynku sufitów napinanych

00:00, 28.10.2020 | materiały partnera

Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na ekskluzywne wnętrza, co jest przyczyną rosnącej popularności perforowanych sufitów napinanych. Płótno z dużą liczbą wykonanych w nim otworów nazywane jest również rzeźbionym lub perforowanym i służy do projektowania budynków mieszkalnych, jak i biur.

Perforowane sufity napinane: czym są i jak się je tworzy?

Przede wszystkim ustalimy co to są sufity napinane perforowane. Sufity napinane Bydgoszcz perforowane to dwupoziomowa konstrukcja z kilkoma warstwami płócien, z których dolna ma otwory. Otwory w płótnie mogą mieć bardzo różne kształty:

  • okrągły;
  • owalny;
  • kwadratowy;
  • prostokątny;
  • złożone itp.

Wielkość otworów również nie jest ograniczona - wszystko zależy od pomysłu projektowego. Co więcej, projektanci szczególnie uwielbiają wymyślać rozmieszczenie perforacji. Najpopularniejsze opcje to:

Symetryczny wzór otworów wzdłuż wyobrażonych linii;

  • Chaotyczna perforacja;
  • Wzory.

Jakie pomysły designerskie najlepiej sprawdzają się w przypadku montażu sufitów napinanych?

Sufity napinane Włocławek z perforacją doskonale sprawdzają się w różnych pomieszczeniach, ale ze względu na wysoki poziom ich elastyczności, a także wyższy koszt, najczęściej montowane są w salonach, jadalniach oraz pomieszczeniach biurowych. Aby osiągnąć naprawdę spektakularny efekt można połączyć w tego typu sufitach kilka kolorów. Interesująco wygląda na przykład jasny rysunek (motyle lub kwiaty itp.) na beżowym lub białym tle. Jeśli wolisz abstrakcyjne projekty, powinieneś preferować jasne kolory, które podkreślają oryginalność pomysłu na projekt. Aby powłoka perforowana wyglądała spektakularnie, można pomalować warstwy płyt gipsowo-kartonowych o jeden lub dwa odcienie jaśniej lub ciemniej w stosunku do siebie. W ten sposób zostanie uzyskany bardziej wyrazisty rezultat. Efekt trójwymiarowości, czyli 3D, można otrzymać poprzez nałożenie dwóch wielokolorowych warstw sufitów napinanych. W takim przypadku należy najpierw zainstalować kompletny panel błyszczący lub matowy, a następnie już perforowany sufit napinany.

Do produkcji perforowanych sufitów napinanych mogą być wykorzystywane zarówno płótna tekstylne, nasączone specjalnymi roztworami antyseptycznymi, jak i powierzchnie pokryte folią polimerową, najczęściej wyprodukowaną z polichlorku winylu lub poliuretanu. Powierzchnia takich sufitów napinanych może dodatkowo mieć różną fakturę - błyszczącą, matową, satynową, imitującą tekstylia. Jak można zauważyć, sufity napinane otwierają sporą przestrzeń do realizacji designerskich pomysłów i pozwalają zrealizować w praktyce nawet najbardziej śmiałe pomysły na aranżację sufitu.

Chcesz zamówić oryginalne sufity napinane Toruń? W firmie OTOmistrz wiemy o tego typu powłokach wszystko i chętnie stworzymy dla Ciebie wymarzony sufit, w tym zrealizujemy projekt z wykorzystaniem perforowanych napinanych powłok.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA