Zamknij
REKLAMA

Jaki asortyment można znaleźć w sklepach BHP?

10:12, 10.12.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Przepisy BHP jasno określają, co jest dozwolone w miejscu pracy, a co nie. Każdy pracodawca przyjmując nową osobę do pracy ma obowiązek przygotować dla niej instruktaż ogólny, podczas którego będzie miała ona okazję na zapoznanie się ze swoim miejscem pracy.

Natomiast w trakcie pół roku od przyjęcia, obowiązkowe jest zorganizowanie okresowego szkolenia BHP. To właśnie na nim wyłuszczane są ważniejsze zasady i przepisy, które mają wpływ na poziom ogólnego bezpieczeństwa w całej firmie. Podczas takich szkoleń poruszane są również kwestie związane z wyposażeniem BHP, które obejmuje między innymi odzież, obuwie, kaski itp.

Dlaczego odzieży i obuwia należy poszukiwać w sklepie BHP?

Nie w każdym zawodzie konieczne jest noszenie odzieży czy też obuwia BHP. Pracując w biurze nie ma konieczności stosowania tego typu środków ochrony. Natomiast wykonując swoje obowiązki na budowie, w kopalni czy też w halach przemysłowych, takie kwestie są koniecznością.

Jak powinna wyglądać owa odzież BHP oraz obuwie? Nie wystarczy zaopatrzyć się w ubrania wygodniejsze i bardziej nadające się do panujących warunków. W tym wypadku konieczne jest zainwestowanie w typowe produkty BHP, oferowane w dedykowanych do tego sklepach. Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim ze względu na to, że odzież BHP posiada liczne atesty. Sprawdzana jest ona pod kątem łatwopalności, odporności na przecięcia itp. W niektórych zawodach panują bardzo nietypowe warunki pracy, które należy brać pod uwagę kompletując swój strój. Odzież z atestami znacząco podnosi komfort w miejscu pracy i ogólny poziom bezpieczeństwa. Zdecydowanie zmniejsza również ryzyko wystąpienia różnego rodzaju wypadków w miejscach pracy.

Noszenie takiej odzieży ma wpływ nie tylko na osobę, która ma ją w swoim posiadaniu, ale również i na jej współpracowników. Z tego względu stosowanie się do tego typu zasad świadczy o poszanowaniu osób, z którymi dzieli się obowiązki. To duża odpowiedzialność, z której każdy pracownik powinien zdawać sobie sprawę.

W kwestii obuwia zasady są podobne. Ryzyko nadepnięcia na gwóźdź czy też upuszczenia czegoś na stopę, zazwyczaj jest bardzo wysokie. Warto zatem zainwestować w obuwie z metalowym noskiem oraz wzmocnioną podeszwą, chroniącą przed takimi wypadkami - znajdziesz je na https://www.ferpol.pl/pl/662-buty-robocze.

Kto ponosi koszty związane z zakupem niezbędnej "wyprawki"?

Sklepy BHP, jak Ferpol, oferują bardzo profesjonalny asortyment, którego jakość poparta jest atestami. Są to między innymi rękawice, kaski, polary, kurtki, spodnie robocze itp. Kto ponosi koszta związane z ich zakupem? Takie koszty zawsze są po stronie pracodawcy. Nawet jeśli nie dokonuje on zakupu osobiście, musi  swojemu pracownikowi wypłacić odpowiednią ilość pieniędzy, stosowną do kosztów takiego zakupu. Pracownik wtedy zobowiązuje się sam do zakupu. Oczywiście w miarę zużywania się poszczególnych rzeczy, pracodawca pokrywa także koszty zakupu nowych, chyba, że zostały one zniszczone z winy samego pracownika.

W sklepach BHP jakość produktów bywa bardzo różnorodna. Można zakupić coś w niższej cenie, jak i sięgnąć po rzeczy z najwyższej półki cenowej. Oczywiście cena odgrywa tutaj sporą rolę, ale nie najważniejszą. Warto bez wątpienia skupić się na atestach oraz spełnionych normach. To one bezpośrednio świadczą o tym, czy produkt nadaje się do użytku w danym zawodzie, w konkretnym miejscu pracy. Ilość produktów w takich punktach jest na tyle duża i różnorodna, że każdy jest w stanie znaleźć tam coś dla siebie. Stroje i obuwie jest również dopasowywane do poszczególnych pór roku, aby zapewnić jak największy komfort.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz