Zamknij
REKLAMA

Zdrowe żywienie kota

08:10, 05.01.2021 | materiały partnera

Kot, jak każdy zwierzak domowy posiada specyficzne potrzeby pod wieloma aspektami. Dotyczy to także kwestii jedzenia, ponieważ prawidłowe żywienie wpływa na zdrowie pupila oraz jego witalność. Na co wrócić jednak uwagę w trakcie wyboru karmy dla swojego kota? Przekonaj się, jakich składników nie powinno zabraknąć w zdrowej diecie Twojego pupila. W tym celu odwiedź sklep ZooArt, gdzie z pewnością znajdziesz idealny produkt dla swojego kota!

  1. Karma dla kota ze sklepu ZooArt
  2. Rodzaje karm dla kotów
  3. Domowy lampart, czyli kot bengalski a karma dla kotów rasowych

Karma dla kota ze sklepu ZooArt

Wysokiej jakości karma dla kota w sklepie ZooArt pozwala zadbać w maksymalny sposób o witalność, ale i zdrowie każdego pupila. Dlatego w trakcie wyboru karmy należy zwrócić uwagę nie tylko na smak oraz rodzaj produktu, ale i na zawartość składników odżywczych w niej zawartych. Gotowe produkty na rynku dopasowane są zarówno do potrzeb kotów rasowych, to także karma weterynaryjna oraz do codziennego stosowania. Różnią się one ilością składników odżywczych oraz dominującym składnikiem, który wykorzystano w czasie produkcji. W sklepie ZooArt można znaleźć również karmę dla pupili, która uwzględnia ich fazę rozwoju. To bardzo ważne, zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu. Dzięki temu organizm kota otrzymuje maksymalną ilość składników odżywczych oraz mineralnych. Dlatego pupil zyskuje zdrową skórę, dobrze odżywione ciało, piękne futro, cenną witalność oraz znacznie mniejszą podatność na choroby. Tak bogaty wybór sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni produkt dla swojego tygrysa. Co pozwoli w maksymalny sposób zadbać o jego zdrową, ale i dobrze zbilansowaną dietę. 

Rodzaje karm dla kotów

Warto zauważyć, że oferta sklepu ZooArt obejmuje wiele typów karm dla kotów. Wśród nich należy wymienić dwa podstawowe, czyli karmę suchą oraz morką. Jak nazwa wskazuje, różnią się one formą oraz konsystencją. Tak zwane chrupki, czyli sucha karma to bardzo atrakcyjna forma żywienia każdego domowego tygrysa. Produkt ten zawiera w sobie nie tylko cenne składniki odżywcze, ale także produkty mięsne. Dodatkowo twardość tego pokarmu sprawia, że dziąsła oraz zęby kota zachowują dobre zdrowie. W ten sposób usuwany jest między innymi kamień na zębach. Natomiast mokra karma posiada wyjątkowo dużą zawartość mięsa w swoim składzie. Dlatego też to bardzo dobry produkt, który może być podstawą diety każdego kota czy jej uzupełnieniem. Poza mięsem w składzie tej karmy można znaleźć wodę, co korzystnie wpływa na nawodnienie organizmu pupila. Zatem jaką karmę wybrać dla kota? Warto zadbać o urozmaiconą dietę, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla wielu właścicieli jest połączenie obu tych produktów w codziennym żywieniu swojego kota. 

Domowy lampart, czyli kot bengalski a karma dla kotów rasowych

Żywienie kotów rasowych to bardzo indywidualna kwestia, ponieważ niejednokrotnie charakteryzują ich wyjątkowe cechy osobnicze oraz potrzeby pokarmowe. Wiele ciekawych informacji dotyczących między innymi kota bengalskiego można znaleźć na stronie internetowej sklepu ZooArt, jak https://zooart.com.pl/blog/kot-bengalski-wszystko-co-powinienes-o-nim-wiedziec. To także cenne źródło informacji o pozostałych rasach kotów, czyli o kocie: brytyjskim krótkowłosym, Maine coon, norweskim leśnym, sfinksie, perskim, syjamskim, ragdoll i wielu innych. Można znaleźć tu cenne wskazówki dotyczące opieki nad pupilem, jego cechy oraz sporo ciekawostek, które z pewnością ułatwią zrozumienie mimo wszystko wciąż dzikiego kota.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop