Zamknij
REKLAMA

PIT 2021. Sprawdź, jak szybko rozliczyć się z fiskusem

08:40, 14.01.2021 | materiały partnera

Czas od stycznia do kwietnia każdego roku upływa pod znakiem zeznań podatkowych, które każdy podatnik jest zobowiązany złożyć do właściwego dla siebie urzędu skarbowego. Aby zrobić to efektywnie i bez problemów, wystarczy dobry program i podstawowa wiedza z zakresu podatku dochodowego. Sprawdź, jak szybko rozliczyć z fiskusem PIT 2021!

  1. Jak złożyć PIT przez internet?
  2. Program do PIT online pełen zalet
  3. Terminarz PIT 2021

Kluczem do sukcesu jest aplikacja, która umożliwia sporządzenie wysłanie PIT online. Wysłanie zeznania rocznego przez internet pozwala zaoszczędzić czas oraz skrócić o połowę okres oczekiwania na ewentualny zwrot podatku - z 90 do 45 dni.

Jak złożyć PIT przez internet?

Złożenie PIT przez internet jest bardzo łatwe. Wystarczy zainstalować aplikację e-pity, dzięki której szybko można wygenerować odpowiednią deklarację i wysłać ją do US. Obsługa tego programu jest intuicyjna. Na początku należy uzupełnić dane podatnika, które zostaną zamieszczone na deklaracji. Później wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami kreatora PIT, czyli wpisać kwoty przychodu, dochodu, podatku, kosztów uzyskania przychodu i wysokość składek ZUS, które znajdują się na PIT11 lub innej indywidualnej informacji o wysokości osiągniętego w ubiegłym roku przychodu. Program sam przetworzy wpisane informacje i umieści je w odpowiednich rubrykach. Kreator przeprowadzi podatnika również przez część związaną z ulgami podatkowymi. Jeśli podatnik może z nich skorzystać, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję i wpisać kilka podstawowych informacji. W efekcie powstanie gotowy do wysłania do US PIT online - jego wysyłkę można potwierdzić osobistym podpisem kwalifikowanym lub wpisując wysokość przychodu za 2019 rok.

Program do PIT online pełen zalet

 

Nie trzeba się znać na podatkach ani dogłębnie studiować prawa podatkowego, aby samodzielnie i prawidłowo sporządzić zeznanie podatkowe. Taką konieczność niweluje program do PIT online e-pity. Program ten jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o nowe wzory zeznań podatkowych lub możliwe do uzyskania ulgi. To kompleksowe narzędzie, pomocne zarówno dla przeciętnego podatnika, jak i przedsiębiorców, a nawet księgowych, pracujących w biurach rachunkowych. W e-pity można bowiem rozliczyć nie tylko podstawowe zeznanie PIT 37, ale również te mniej popularne, jak PIT 36, przeznaczony dla podatników prowadzących działalność gospodarczą, PIT 28, dedykowany podatnikom, którzy swoje dochody opodatkowują ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, albo PIT 36L, a więc zeznanie dla podatników stosujących podatek liniowy.

Dzięki e-pity, rozliczenie PIT 2021 można wykonać szybko i bez problemów. Program jest przyjazny dla użytkownika, działa płynnie, a przy tym ma niewielkie wymagania sprzętowe. Bez obaw może go więc pobrać i zainstalować każdy, kto chce samodzielnie rozliczyć się z fiskusem. Sporządzenie i wysłanie PIT przez internet pozwoli uniknąć wizyty w urzędzie skarbowym, a tym samym zaoszczędzi wiele stresów.

Terminarz PIT 2021

Program do PIT online to funkcjonalne narzędzie, jednak nie zrobi wszystkiego za podatnika. Każdy musi pamiętać, aby swoje zeznanie wysłać do urzędu skarbowego w obowiązkowym do dotrzymania terminie. Jako pierwsi z obowiązku rozliczenia powinni wywiązać się podatnicy opłacający podatek na podstawie karty podatkowej - zeznanie roczne składają do końca stycznia. Druga tura należy do ryczałtowców - ci podatnicy rozliczają się z fiskusem do końca lutego. Najwięcej czasu mają płatnicy podatku liniowego i progresywnego. Swoje zeznania powinny wysłać do US do końca kwietnia.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%