Zamknij
REKLAMA

Czy zamki Dierre na klucz piórowy są bezpieczne?

12:32, 12.02.2021 | Materiał partnera

Wiele osób zastanawia się, czy zamki Dierre są bezpieczne. Skąd to pytanie? Przecież są to jedne z najchętniej wybieranych na naszym rynku zabezpieczeń, a producenta zamków i wkładek DIerre można zaliczyć jako lidera. Biorąc pod uwagę opinię ślusarzy o różnego rodzaju mechanizmach, wydaje się, że nie ma wątpliwości co do jakości tych produktów. Jednak, jak się okazuje, jeden z nich nie spełnia do końca oczekiwań. Są to zamki na klucz piórowy DIerre, które nie chronią tak skutecznie mienia jak inne.

Zamki na klucz piórowy Dierre – czy są bezpieczne i wygodne?

Wiele osób słyszało już o takim zjawisku jak białe włamania Dierre. Czym one tak naprawdę są? I co ma z nimi wspólnego ta znana marka? Wszystko sprowadza się do omawianego typu zamka na klucz piórowy. W przeciwieństwie do innych modeli oferowanych przez renomowanego producenta, zamki do drzwi wejściowych na klucz piórowy pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Są to mechanizmy starszego typu, które wyposażone zostały w długie i dość nieporęczne klucze. Posiadacze takiego zamka w drzwiach wejściowych zaczęli więc z czasem narzekać na niewygody, jakie pociągało za sobą noszenie dużego i cięższego klucza, który na dodatek potrafił się zacinać w zamku. Sam otwór dość często ulegał bowiem zapchaniu, co generowało kolejne problemy i dyskomfort, nie mówiąc już o tym, że stopień ochrony domowników oraz całego dobytku znacząco spadał. Tutaj sprowadza się to do zasadniczej kwestii tzw. białych włamań, z którym spotkało się już wielu mieszkańców Warszawy i innych miast w kraju.

Zamki na klucz piórowy a białe włamania w Warszawie

Zamki na klucz piórowy Dierre, które są przedmiotem zapytań kierowanych do profesjonalnych ślusarzy z Pogotowia zamkowego w Warszawie, powiązane są niestety z tzw. białymi włamaniami. Jest to rodzaj przestępstwa, który nie zostawia większych śladów obecności bandytów. Dzieje się tak dlatego, że zamek na klucz piórowy jest stosunkowo łatwy w otwieraniu specjalnymi wytrychami, które zdobywają złodzieje. Jednocześnie nie jest to metoda siłowa, więc nie zostawia znaczących śladów, co z kolei utrudnia potem uzyskanie odszkodowania i zwiększa tylko problemy okradzionej osoby. Nic dziwnego, że właściciele tego typu zamków Dierre nie czuli się bezpiecznie. Jednak na szczęście są sposoby, aby zaradzić takiej ewentualności, a mówią o nich rekomendowani ślusarze z Pogotowia zamkowego. Fachowcy, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, doradzają, by jak najszybciej dokonać wymiany zamka Dierre na inny model, który będzie stanowił pewniejsze zabezpieczenie i zapewni większy komfort podczas codziennego używania.

Wymiana zamka na klucz piórowy Dierre przez ślusarzy z Warszawy

Fachowcy pracujący w Pogotowiu ślusarskim rekomendują wymianę zamków na klucz piórowy Dierre. Mogą oni polecić inny bezpieczniejszy model, np. od tego samego producenta zamków, który jednak będzie bardziej zaawansowany technologicznie i wygodniejszy w użytkowaniu. Ślusarze z Warszawy są do dyspozycji klientów całe 7 dni w tygodniu.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%