Zamknij
REKLAMA

Jak odświeżyć ogród na wiosnę?

09:15, 25.02.2021 | materiały partnera

Wiosna tuż, tuż... Ale wcześniej trzeba wykonać w ogrodzie odpowiednie prace. Grabienie, nasadzanie nowych roślin, przycinanie, konserwacja mebli ogrodowych czy ogrodzeń. Pracy jest sporo. Jeśli zastanawiasz się, jak odświeżyć ogród po zimowej przerwie, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!

Od czego zacząć?

Zanim przejdziemy do aranżowania ogrodu na nowy sezon, warto wykonać wszelkie konieczne prace. Zagrabić liście i gałęzie, które zostały po jesieni, aby zrobić miejsce dla młodych pędów. Usunąć chwasty, wyrównać i spulchnić teren wokół pni drzew. Posadzić nowe rośliny, zdjąć zimowe okrycia i przyciąć krzewy. Możemy także pokusić się o aranżację skalniaka czy oczka wodnego. Tak przygotowany ogród jest gotowy na wiosenne metamorfozy!

Oświetlenie

Oświetlenie tworzy nastrój – nie jest to żadną tajemnicą. Podświetlone miejsca nabierają szczególnego uroku. Warto postawić na lampy solarne, które wykorzystują energię słoneczną i nie wymagają specjalnych podłączeń. Wystarczy wbić je w nasłonecznione miejsca. Jeśli zależy nam na większej mocy świecenia, lepiej wybrać ogrodowe latarenki i latarnie.

Meble

Nowe meble to świetny sposób na metamorfozę ogrodu na wiosnę. O wiele przyjemniej spędza się w nim czas, jeśli możemy wypocząć na wygodnych fotelach, kanapie, huśtawce czy zjeść smaczny posiłek na świeżym powietrzu przy funkcjonalnym zestawie jadalnianym. To, czy wybierzemy drewno, teak, rattan, technorattan czy może meble aluminiowe do ogrodu, zależy od naszych indywidualnych preferencji i efektu, jaki chcemy uzyskać. Minimalistyczne meble o prostej bryle nadadzą elegancji. Finezyjne formy i ornamenty podkreślą romantyczny charakter przestrzeni. Drewno zaś uwypukli naturalny charakter ogrodu.

Niezależnie od tego, co wybierzemy, nie zapomnijmy o tekstyliach do ogrodu: wygodnych poduchach w ciekawe wzory, które podkreślą styl mebli, obrusach, baldachimach czy dywanach ogrodowych.

Dekoracja

To, co tworzy duszę naszego ogrodu to stylowe dodatki. Stara beczka lub balia, ocynkowane naczynia, oryginalne ceramiczne donice, makaty, poduchy, latarenki, świece i świeczniki – to wszystko nada naszemu ogrodowi niepowtarzalnego wyglądu i charakteru, którym będziemy cieszyć się cały sezon. Dzięki gadżetom sprawimy, że nasze miejsce pod chmurką będzie wspaniałą przestrzenią relaksu i wypoczynku!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%