Zamknij
REKLAMA

Materac do spania - jaki wybrać?

09:37, 22.03.2021 | materiały partnera

Jak zadbać o to, by budzić się codziennie w doskonałej formie, czując pełnię sił i energii do życia i działania? Odpowiedź jest prosta — dobry materac! Sen to dla naszego organizmu podstawa, a odpowiednio dobrany materac potrafi znacząco podnieść jakość naszego życia. Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

Materac do spania – rodzaje

Na rynku znajdziemy różne rodzaje materacy. Każdy z nich ma unikalne cechy i właściwości — dzięki czemu można dopasować materac do swoich indywidualnych potrzeb. Jakie są najpopularniejsze typy materacy?

Materace piankowe — ich wnętrze jest w całości wypełnione specjalną pianką. Dobrze dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając mięśniom i stawom dobre podparcie. Świetnie sprawdzą się u alergików: minimalizują gromadzenie się alergenów, nie są także dobrym środowiskiem dla rozwoju grzybów i pleśni. Wśród materacy piankowych znajdziemy również materace termoelastyczne, których miękkość zmienia się w zależności od temperatury — reagują więc na ciepło naszego ciała, dopasowując się do jego krzywizn jeszcze dokładniej.

Materace sprężynowe — w najnowocześniejszej wersji produkowane są jako materace kieszeniowe, czyli takie, w których każda sprężyna znajduje się w osobnej, oddzielnej przegrodzie. Dzięki temu każda z nich może działać znacznie bardziej niezależnie — materac punktowo reaguje na obciążenie i dopasowuje się do naszego ciała.

Materac piankowy czy sprężynowy? Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://senpo.pl/chybasnisz/poradnik/materac-piankowy-czy-sprezynowy-ktory-wybrac/

Materace lateksowe — są szczególnie polecane osobom podczas rehabilitacji: zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa i odciążają go, a dodatkowo cechują się wysoką przepuszczalnością powietrza, co znacznie ułatwia regenerację ciała. Łatwo jest utrzymać je w czystości i są odpowiednie dla alergików, co czyni je doskonałymi materacami dla dzieci.

Jaki materac wybrać — twardość materaca

Twardy czy miękki materac? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi — jest to kwestia bardzo indywidualna. Warto jednak wiedzieć, że zbyt twardy materac jest złym rozwiązaniem — podobnie, jak materac zbyt miękki. Nadmierna twardość sprawi, że będzie nam niewygodnie, a rano obudzimy się ze sztywnością mięśni i niewyspani. Z kolei zbyt miękki materac do spania nie zapewnia dostatecznego podparcia dla ciała, co prowadzi do bólu kręgosłupa i kurczy mięśni.

Jak wybrać materac dla siebie? Najlepiej przetestować go jeszcze w sklepie — kładąc się na nim. Warto poleżeć przez kilka minut, obserwując, jak na daną twardość reaguje nasze ciało. To, czy dany materac będzie nam odpowiadał, w dużej mierze zależy od naszego wzrostu, wagi i budowy ciała.

Odpowiednio dobrany materac to gwarancja spokojnego, regenerującego snu. Na rynku znajdziemy wiele modeli o bardzo różnej specyfice, wymiarach i twardości. Warto poświęcić więcej czasu na dokonanie właściwego wyboru: materac do spania dopasowany do indywidualnych potrzeb na pewno wpłynie pozytywnie na jakość naszego życia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%