Zamknij
REKLAMA

Skuteczne techniki aranżacji wnętrz

10:32, 13.04.2021 | materiały patnera

Będąc na etapie wykańczania mieszkania, pora pomyśleć o tym jak je zaaranżować. Dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu, ani pomysłu, może to być spore wyzwanie. Całe szczęście jest kilka skutecznych technik aranżacji, które pozwalają stworzyć idealne wnętrze bez zbędnego wysiłku.

Jak w prosty i szybki sposób dodać wnętrzu charakteru?

Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania w Osielsku. Te są sprzedawane w standardzie deweloperskim, co oznacza, że samemu trzeba je wykończyć i zaaranżować. Kiedy prace wykończeniowe dobiegają końca, nie każdy ma jeszcze siłę na to, żeby dobrać dodatki. Te odgrywają we wnętrzu kluczową rolę, dlatego też warto wykorzystać techniki, dzięki którym w prosty i szybki sposób nabierze wyjątkowego charakteru.

Jedną z najpopularniejszych technik aranżacji wnętrz jest wykorzystanie motywów roślinnych i żywych roślin. Te nie tylko je ożywiają, ale także tworzą niepowtarzalny klimat. Jakie rośliny warto zaprosić do swojego wnętrza? Draceny, paprocie, skrzydłokwiaty, monstery, orchidee oraz fikusy. Niepowtarzalnego charakteru dodadzą wnętrzu z kolei wysokie palmy – świetnie będą wyglądały w salonie i przedpokoju.

Ci, którzy nie mają ręki do kwiatów mogą postawić na motywy roślinne w tekstyliach i pozostałych dodatkach. Zasłony w kwieciste wzory czy duże grafiki na ścianie to patent na szybką metamorfozę. Co najważniejsze, kiedy się znudzą, niedrogim kosztem można je zmienić.

Co zrobić, żeby było bardziej przytulnie?

Każde, nawet minimalistyczne wnętrze powinno być przytulne tak, żeby dawało wrażenie harmonii. W tej kwestii warto skorzystać z techniki aranżacji jaką jest zastosowanie tekstyliów. Puszysty dywan, ciężkie zasłony i dekoracyjne poduszki sprawią, że wnętrze będzie nie tylko bardziej przytulne, ale też oryginalne.

W sklepach z dodatkami do domu można kupić przeróżne tekstylia, co pozwala zaaranżować wnętrze tak, jak tylko nam się podoba. Żeby było jak najbardziej przytulne, tkaniny powinny być miłe w dotyku. Na pewno sprawdzi się welur, welwet, plusz, bawełna i zamsz. Jak wprowadzić je do swojego wnętrza? Warto pomyśleć nie tylko o zakupie poduszek i zasłon, ale także tapicerowanych krzeseł i skrzyń, które są świetnym miejscem do przechowania.

Jak uzyskać efekt WOW?

Nowe mieszkania w Osielsku są budowane w wysokim standardzie. Jak je zaaranżować, żeby uzyskać efekt WOW również we wnętrzu? Warto postawić na mocny akcent. Może być to oryginalnie wykończona ściana, pokaźny żyrandol, kominek ustawiony w centrum salonu, elegancka konsola albo napinany sufit. Bez względu na to, na co się zdecydujemy, efekt końcowy powinien zwracać na siebie uwagę.

W kwestii mocnych akcentów, ważne jest, żeby nie zapomnieć, że mają być to akcenty. To znaczy, że jeśli zdecydujemy się na napisany sufit, powinniśmy zrezygnować z przytłaczających dekoracji ściennych. Fakt, maksymalizm wygląda równie dobrze co minimalizm, natomiast o wiele trudniej jest go wprowadzić do wnętrza tak, żeby wszystko ze sobą współgrało. Bezpieczniej jest postawić na jeden mocny akcent, a pozostałe elementy pozostawić w neutralnych tonach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%