Zamknij
REKLAMA

Zanim wyjedziesz – co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

16:37, 16.04.2021 | Materiał partnera

Jakie polisy powinny wchodzić w skład ubezpieczenia podróżnego? W jaki sposób możesz rozszerzyć swoje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne – czy warto je kupić przed wyjazdem?

Choć w ostatnich czasach zdecydowanie rzadziej podróżujemy, to jednak nie ulega wątpliwości, że wkrótce wszystko wróci do jako takiej normy. Wielu z nas z pewnością nie może się już doczekać wspaniałych wyjazdów i urlopów czy przyjemnej eksploracji cudownych miejsc. To doskonały moment, aby przypomnieć, jak ważne na każdym wyjeździe jest ubezpieczenie turystyczne. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia to, gdzie się wybierasz, na jak długo czy z kim podróżujesz. Ubezpieczenie podróżne zapewnia Ci konieczną ochronę i pomoc w wielu niekorzystnych sytuacjach, takich jak wypadek, uszczerbek na zdrowiu, zagubienie, zniszczenie lub kradzież bagażu, a także wiele innych. Rzecz jasna nikomu nie życzymy takich przygód, nigdy jednak nie wiesz, co Cię czeka – dlatego też wybierz najlepsze ubezpieczenie podróżna na swój urlop!

Co może i co powinno zawierać Twoje ubezpieczenie turystyczne?

Na rynku czeka na Ciebie bardzo rozbudowana oferta ubezpieczeń podróżnych, dlatego z pewnością bez większych kłopotów dotrzesz do polisy, która może okazać się korzystna. Pamiętaj jednak, aby przeglądając dostępne możliwości, zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które decydują o faktycznych walorach ubezpieczenia turystycznego. Przede wszystkim Twoja polisa ubezpieczeniowa powinna zabezpieczać jak najszerszy zakres zdarzeń. Drugim istotnym elementem są sumy gwarantowane, które odnoszą się do kwot, jakie zostaną przeznaczone na określony charakter pomocy. Czynniki te są niezmiernie ważne bez względu na to, czy zamierzasz wypoczywać w hotelowym basenie, czy też planujesz wyczerpujący trekking. Zwróć też uwagę na to, iż podróżując do niektórych krajów, możesz być zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia turystycznego o określonym minimalnym zakresie oraz minimalnych kwotach gwarantowanych. Dotyczy to w szczególności miejsc, gdzie opieka zdrowotna nie jest refundowana, a jej koszty mogą być wysokie.

Za każdym razem, gdy kupujesz ubezpieczenie turystyczne, powinno ono składać się z co najmniej trzech niezbędnych polis:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia – tu zawarte są takie koszty jak te związane z leczeniem, wizyty lekarskie, zakup leków czy niezbędny transport medyczny,
  • ubezpieczenie assistance – w ramach assistance zawierana jest taka pomoc jak transport medyczny do innego kraju czy koszty leczenia w późniejszym okresie,
  • ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – w ramach tego ubezpieczenia nie musisz się martwić o np. świadczenia po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość wypłaconej kwoty jest zmienna i zależy przede wszystkim od procentu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

To oczywiście tylko podstawowe warianty, zależnie od swoich potrzeb, wymagań czy upodobań polisę ubezpieczeniową możesz na różne sposoby rozbudować, aby zapewniała Ci większą ochronę.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, warto zwrócić uwagę na takie rozszerzenia, jak:

  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia chorób przewlekłych,
  • ubezpieczenie od powikłań chorób przewlekłych,
  • ubezpieczenie na wypadek skrócenia wyjazdu.

Pamiętaj – kluczowe przy wyborze każdego ubezpieczenia są dwa zagadnienia: zawartość polisy oraz sumy gwarantowane przez ubezpieczyciela. Odpowiednie dopasowanie ubezpieczenia turystycznego sprawi, że podczas urlopu poczujesz się pewniej, spokojniej i bezpieczniej. Już dziś sprawdź ofertę ubezpieczeń podróżnych.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%